Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Project Scarlett, Vesair Konsolların Sonu mu Olacak?

Project Scarlett, Vesair Konsolların Sonu mu Olacak?

X019 etkinliğinde Xbox Project Scarlett haberleri için heyecanlı bir bekleyiş vardı. Sonuç olarak Microsoft, daha evvel yayım tarihi aralığı da dahil olmak üzere bir sonraki nesil konsolu hakkında şimdiden kimi malumatları sunmuştu. Bu yüzden de Xbox’ın yıllık aktifliğinin tam tanıtım için nispeten düzgün bir fırsat olacağı rahatlıkla söylenebilirdi.

Lakin X019’da Xbox Project Scarlett’tan neredeyse hiç bahsedilmedi ve bunun tarafına yeni IP’ler, Project xCloud güncellemeleri ve Xbox’ın “Black Friday” teklifleri üzerine konuşuldu. Her ne kadar yeni nesil haberleri konusunda bir hayal kırıklığı yaşanmış olsa da, Microsoft Game Studios’un önderi Matt Booty, gelecekte bekleyebileceğimiz pek çok şeyin olduğunu söyledi.

TechRadar ile röportajında Booty’nin söylediğine nazaran Scarlett’ın yayımına kadar daha pek çok aktiflik bulunuyor ve o etkinliklerde daha çokça detay verilecek. X019’un odağı ise “hayranlar ile etkileşim” olarak belirlenmişti ve bu da oyunlara odaklanılması manasına geliyordu. Sea of Thieves geliştiricisi Rare ve Obsidian Entertainment’tan yeni IP’lerin yanı sıra, Xbox Game Pass ile bir arada gelen pek çok oyun da duyuruldu.

Her ne kadar Xbox Project Scarlett direkt olarak konuşulmasa da, oyunlar konusunda neler bekleyebileceğimiz hakkında değerli ipuçları ortaya çıktı. Öncelikle büyük oyunların, Scarlett’ın yayımı için “saklanmayacağı” müjdelendi. Farklı bir deyişle Microsoft Scarlett’a geçişin sair konsolların artta bırakılacağı mealine gelmediğini göstermek istiyor. Xbox’ın geleceği tüm aileyi kucaklamak istiyor ve bu da yayımlanacak olan oyunların nesiller arası armoniye sahip olarak hem Scarlett, hem de Xbox One üzerinde oynanabileceğini öneriyor.

Bu yaklaşım, Microsoft’a gelecekte Sony’ye avantaj sağlayabilir ve tüm Xbox ailesi için bir topluluk yaratmasını kolaylaştırabilir.

Doğal ki Microsoft’un artık tek bir konsola bağlı olmadığını da unutmamak gerekiyor. Xbox Game Pass, konsol ve PC umumunda büyük bir muvaffakiyet göstererek firmanın şu ana kadar radarında olmayan oyunları yayımlamasına imkan tanıdı. 

Çok sayıda oyunun üretilebileceği bu yaklaşım oyunların kalitesini düşürebilir gelgelelim bu yüzden GamePass kütüphanesinin dikkatli bir halde denetim edildiği ve tamamlanmamış yahut düşük kaliteli oyunların bulunduğu bir noktaya dönüşmesinin istenilmediği belirtiliyor.

Yorum Ekle