Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Project Cars’ın Artık Yeni Bir Sahibi Var!

Project Cars’ın Artık Yeni Bir Sahibi Var!

Yayımcı Codemasters, serisinin geliştirici Slightly Mad Studios‘u (GamesIndustry.biz’in söylediğine nazaran 30 milyon dolar karşılığında) satın alacağını açıkladı.

Slightly Mad Studios, birinci oyununu 2015 yılında sunmuştu. 2017 yılında Project Cars 2 ile 2. bir oyun daha piyasaya sürüldü. Project Cars 3 ve mobil oyun Project Cars Go ise, belli bir yayım tarihi olmasa da duyurulmuş durumda.

Stüdyoyu satın alan Codemasters, bir öbür İngiliz firması. Codemasters’ın umumî olarak yarış oyunlarına odaklandığı ve portföyünde Colin McRae Rally serisi, F1 serisi, Micro Machines serisi ve Dizzy serisi üzere isimlerin olduğu düşünülürse, bu satın alımın mantıklı olduğu söylenebilir. Gelgelelim birtakım hayranlar, oyunlarının epeyce gerçekçi simülasyonlarının satım alım sonrasında Grid üzere öteki Codemasters oyunlarında olduğu gibi hafifleyeceğinden kuşku duyduklarını belirtiyorlar.

150 Slightly Mad çalışanının tamamı, muahede ile Codemasters’a geçecek.

Codemasters ve Slightly Mad birlikteliği,  3 ve Go üzerinde çalışmaya devam edecek. Bunun yanı sıra, şimdi isimlendirilmemiş lakin Fast and Furious markasına bağlı olacağı söylentilerinin bulunduğu bir oyun da kelam konusu olabilir.

Yorum Ekle