Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Project Cars’ın Artık Yeni Bir Sahibi Var!

Project Cars’ın Artık Yeni Bir Sahibi Var!

Yayımcı Codemasters, Project Cars serisinin geliştirici Slightly Mad Studios‘u (GamesIndustry.biz’in söylediğine nazaran 30 milyon dolar karşılığında) satın alacağını açıkladı.

Slightly Mad Studios, birinci Project Cars oyununu 2015 yılında sunmuştu. 2017 yılında Project Cars 2 ile 2. bir  daha piyasaya sürüldü. Project Cars 3 ve mobil oyun Project Cars Go ise, belli bir yayım tarihi olmasa da duyurulmuş durumda.

Stüdyoyu satın alan Codemasters, bir öbür İngiliz firması. Codemasters’ın umumî olarak yarış oyunlarına odaklandığı ve portföyünde Colin McRae Rally serisi, F1 serisi, Micro Machines serisi ve Dizzy serisi üzere isimlerin olduğu düşünülürse, bu satın alımın mantıklı olduğu söylenebilir. Gelgelelim birtakım hayranlar, Project Cars oyunlarının epeyce gerçekçi simülasyonlarının satım alım sonrasında Grid üzere öteki Codemasters oyunlarında olduğu gibi hafifleyeceğinden kuşku duyduklarını belirtiyorlar.

150 Slightly Mad çalışanının tamamı, muahede ile Codemasters’a geçecek.

Codemasters ve Slightly Mad birlikteliği, Project Cars 3 ve Project Cars Go üzerinde çalışmaya devam edecek. Bunun yanı sıra, şimdi isimlendirilmemiş lakin Fast and Furious markasına  olacağı söylentilerinin bulunduğu bir da kelam konusu olabilir.

Yorum Ekle