Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Problemli iOS 13’ün Akabinde Apple’dan Kıymetli Değişiklik

Problemli iOS 13’ün Akabinde Apple’dan Kıymetli Değişiklik

Apple, iOS 13’ü yayınladıktan sonra ortaya çeşitli dertler nedeniyle küçük güncellemeler yayınlamak zorunda kalmıştı. Yeni bir rapora nazaran firma, bu sorunu gidermek için geliştirme sürecinde değişiklik yapacak.

Firma içindeki “kickoff” içtimasında duyurulan değişiklik, şimdi tamamlanmamış yahut kararlı olmayan işlevlerin, günlük yapılardan varsayılan olarak gizli olmasını sağlayacak. Bu işlevler, geliştiriciler tarafından tek tek aktifleştirilebilecek, böylelikle her birindeki sorunu bulmak daha kolay olacak. Bu değişikliğin macOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinde de yapılacağı belirtiliyor. Bunun yanında Apple’ın iOS 14 için planladığı kimi işlevleri ertelemeyi planladığı, öncelikle güncellemenin kararlı olmasına odaklanacağı söyleniyor.

iOS 13, yayınladığı günden itibaren iki ay içinde çok sayıda güncelleme almıştı. iOS 12 ise birebir müddette sadece iki güncelleme almıştı. iOS 13’te çıkan ve onarılan sıkıntılar arasında kredi kartının yabancılara görünebilmesinden çoklu hizmet dertlerine farklı cinste dertler bulunuyor.

Yorum Ekle