Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PowerToys 0.12 Toplu Tekrar Isimlendirme İşleviyle Geldi

PowerToys 0.12 Toplu Tekrar Isimlendirme İşleviyle Geldi

Microsoft, üzerinde çalıştığı PowerToys paketi için yeni bir işlevi duyurdu. Yeni araç PowerRename ismiyle önümüze çıkıyor ve dosyaları toplu halde tekrar isimlendirmeyi kolaylaştırıyor.

Araç, metin düzenleyicisinde bulunan yalın “bul ve değiştir” işlevlerini kullanarak evrakları yine adlandırmanıza imkan tanıyor. Yaptığınız değişiklikleri beğenmezseniz, geri alabiliyorsunuz. Yani her şeyi berbat etmekten korkmanıza gerek yok.

Windows’un Belge Gezgini’nin yalın bir toplu tekrar isimlendirme işlevi sunduğunu hatırlatalım. Belge Gezgini’nde belgeleri seçip, sırf birinin ismini değiştirerek toplu değişiklikler yapabiliyorsunuz. Fakat elbette bu işlev, yeni PowerToys işlevi kadar güçlü değil.

Bir Farklı Yenilik Daha: FancyZones

FancyZones, pratiklerinizi “iş akışınız için verimli sistemlere yerleştirmenize” müsaade veriyor. Çoklu monitörleri desteklemeye başlayan işlevin klavye kısayolu, artık değiştirilebiliyor.

Son olarak Microsoft, PowerToys’a koyu mod desteği de ekledi. Bu işlev, pratiğin ayarlar ekranında ve ShortcutGuide içerisinde bulunuyor.

Açık asıllı PowerToys’u denemek istiyorsanız, girişimin GitHub sahifesine göz atabilirsiniz.

Yorum Ekle