Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Portakalın cilde yararları nelerdir? Portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır?

Portakalın cilde yararları nelerdir? Portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır?

C vitamini bakımından epey güçlü olan portakal, birkaç husus ile bir araya geldiğinde cildin yenilenmesini ve meyyit derilerden arınmasını sağlıyor. Yıllardır kışın meyve tezgahlarının en çok satılanları arasında bölge alan portakalın cilde yararlarını kesinlikle öğrenmelisiniz. Pekala bu yararlar neler? Portakal cilde nasıl olumlu tesirler bırakır?

Yüksek ölçüde asit içeren besinler cilt üzerindeki ziyade yağların emilmesine yardımcı olur. Portakal ve kabuğu da gerçek halde uygulayarak cilt üzerindeki birden ziyade olumlu cihetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıyeten portakalın kabuğu doğal bir peelingtir. Siyah noktaların temizlenmesinde büyük rol oynar.

PORTAKAL KABUĞU İLE YAPILAN MASKE TANIMI

2 yemek kaşığı portakal suyu ile 4 yemek kaşığı unu karıştırın. Yüzünüzün tamamına ve boyun yerinize uygulayıp  20 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile yıkayıp duru bir havlu ile kurulayın.

Bu maske tanımı cildinizin sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

2 yemek kaşığı portakal suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurdu kasede yeterlice karıştırın. Tüm yüzünüze uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

Bu maske kuru cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

2 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, yarım tatlı kaşığı karbonatı cam kasede düzgünce karıştırın.

Bu karışımı sadece sivilcelerinizin olduğu ortamlara uygulayın. Kısa vade içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

Yorum Ekle