Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PlayStation’da Bir Devir Kapandı!

PlayStation’da Bir Devir Kapandı!

Yaklaşık beş yıllık hizmetin akabinde Sony, 30 Ocak Perşembe günü resmi olarak PlayStation Vue‘yu sonlandırdı. Sony, hizmeti sonlandıracağını geçtiğimiz yıl Ekim ayında duyurarak kullanıcılara nispeten uzun bir hazırlanma mühleti vermişti.

Sling TV, YouTube TV ve Hulu’nun yanı sıra PlayStation Vue, ek bir mukavele yahut donanım olmadan müşterilere canlı TV hizmeti alternatifi sunan seçeneklerden biriydi ve akış ortamında öncülerden biri sayılıyordu. Hizmetin kapanışı, PlayStation Vue’dan daha ucuz olan yeni akış hizmetlerinin ortaya çıkmasına bağlanıyor.

Şu anda yeni üye olma sahifesi kapanmış durumda ve mobil cihazlarda PlayStation Vue pratiği artık yalnızca “PlayStation Vue artık kullanılabilir değil. Desteğiniz için teşekkür ederiz” yazısını gösteriyor.

Her ne kadar akış hizmeti yıllar boyunca inişli çıkışlı devirlerden geçmiş olsa da, kullanıcılara kablolu televizyon için kullanılabilir alternatif olarak sunulan birincilerden biriydi. Hizmetin artık mevcut olmaması devasa ölçüde kullanıcıyı etkilemeyecek ama yine de değerli olduğunu belirtmekte yarar var.

Vue için alternatif arayan kullanıcıların ise artık PS4, tarayıcılar ve cep telefonlarında da bulunan YouTube TV yahut biraz daha ucuz aylık üyelik fiyatı olan Sling TV üzere alternatifleri kullanmaları gerekecek. Büsbütün ücretsiz bir hizmet arayan kullanıcılar ise Sony’nin öbür akış hizmeti olan ve reklam destekli sinemalar ve seriler ile gelir sağlayan Crackle’ı denemeleri mümkün.

Yorum Ekle