Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Pirinç suyu saç uzatır mı? Saçlarınızı pirinç suyu ile yıkarsanız…

Pirinç suyu saç uzatır mı? Saçlarınızı pirinç suyu ile yıkarsanız…

Son günlerde gerek içtimaî medyada gerekse televizyonlarda karşılaştığımız pirinç suyu sistemi hem vücuda hem cilde hem de saçlara birçok yararı bulunuyor. Eksperlerin yaptığı araştırmalara nazaran pirinç suyu mutlaka dökülmemeli, mahsusen saç uzatanların kesinlikle denemesi gereken bir alternatif tıp sistemidir. Evet pirinç suyunun saça yararı nedir? Pirinç suyu saça nasıl uygulanır? Merak edenler için sorunun cevabı yalnızca SoruCVP.net’te!

Ana yemeklerin yanında kesinlikle her hanede yapılan ve Türk mutfaklarının vazgeçilmezi pirinç pilavı yapılırken pirinçlerin suyun içerisinde bekletilmesi hem pilavın tane tane olmasını hem de daha uzun görünmesini sağlıyor. Bu metot çok eski yıllardan beri analarımızın mutfakta kullandığı bir cins püf noktadır. Yaklaşık 10 dakika suyun içerisinde bekletilen pirinçler beyaz suyunu kısa vadede bırakır. Bu beyaz suyu herkes döküyor. Lakin muhakkak dökülmemesi gerektiği açıklandı. Yapılan bir araştırmaya nazaran beyaz pirinç suyu cilt bakımından sıhhate, kolestrolü düşürmeden zayıflamaya kadar binbir çeşit illette olumlu tesirler sağlıyor. Bu olumlu tesirler arasında saçları uzatması da yan alıyor. Uzak Şark bayanlarının hoşluk sırlarından biri olan bu formülü merak edenler için detaylı bir formda araştırdık. Saçlarını uzatmak, parlak göstermek isteyenlerin demesi gereken bu formülün detayları haberimizin içeriğinde.

Asya, Çin, Japonya üzere devletlerde yaşayan hatunların yılardır saçlarını pirinç suyu ile yıkıyor. Bu prosedür artık yerküre umumunda tanınan bir hale geldi. Pirinç suyu saçların uzamasına yardımcı olurken tıpkı vakitte ipeksi ve yumuşak bir kıvama gelmesini sağlıyor.

EVET PİRİNÇ SUYUNUN SAÇA YARARLARI NELERDİR?

Saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olan pirinç suyu, içerisinde bulunan aminoasitler sayesinde tekrar saçın oluşmasına ve daha süratli büyümesini sağlar. Ayrıyeten B,C ve E vitaminleri bakımından hayli ziyadedir. Saçlarınızın yumuşak olmasını ve uzamasını istiyorsanız banyodan sonra pirinç suyuyla yıkayabilirsiniz. Bu süreci haftada en az 2 kez uygulamalısınız.

Pirinç suyu saç köklerini güçlendiren, saçların hacimli ve gürleşmesini sağlayan birebir devirde parlak ve pürüzsüz yapıyor. Antioksidan, mineraller bakımından varlıklı olan pirinç suyu, yıpranmış saçları onarıyor. Inançlı ve doğal olan pirinç suyu hiçbir yan tesiri göstermediği için saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesine imkan sağlar.

Saçın esnek olmasını birebir devirde koparak dökülmeleri önleyen bu tekniği saç kırıklarınızı onarmak için de kullanabilirsiniz. Saç kırıklarının onarılması için muhakkak proteine gereksinimi vardır. Pirinç suyunun içerisinde de bol ölçüde protein bulunur. Kırık saç uçlarınızı pirinç suyunun içerisine batırın ve 15-20 dakika masaj yapın. Sonrasında yıkayabilirsiniz.

PİRİNÇ SUYU SAÇ İÇİN NASIL KULLANILIR?

Öncelikle saçlarınızı şampuanla şıkça yıkayın. Akabinde su ile büsbütün durulayın. Pirinç suyu saçlarınıza tamamına dökün. Saça ve baş derisine ellerinizle şıkça masaj yapın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

PİRİNÇ SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Pirinç suyunu saçınıza uygulamak istiyorsanız iki farklı usulü deneyebilirsiniz. Bu metotlar şu formdadır;

1.YÖNTEM

Yarım bardak pişmemiş pirinci alın ve büsbütün yıkayın. Daha sonra pirinci 2 bardak su ile dolu kabın içerisine koyun. 30 dakika kadar bekletin. Süzerek suyu kullanabilirsiniz.

2.YÖNTEM

Bir bardak pirinci su ile şıkça yıkayın. Akabinde 3 bardak su ile dolu kapağı saklı tencerenin içerisinde pişirin. Pirinç piştikten sonra suyu süzün. Ilık hale gelen suyu hava geçirmeyen bir kabın içerisinde 7 gün boyunca bekletin. Bu pirinç suyundan 1-2 kaşık kadarını 1 bardak suyla karıştırın. Hafif süt renginde olana kadar karıştırıp, kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle