Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Picus Security’ye 5 Milyon Dolar Yatırım!

Picus Security’ye 5 Milyon Dolar Yatırım!

Türkiye’nin son periyottaki en değerli yatırım gelişmesi, Picus Security ile güvenlik kolunda yaşandı. Earlybird’den 5 milyon dolarlık A yatırımı alan Picus Security, Türkiye’nin siber güvenlik potansiyelini global ölçekte geliştirmeyi hedefliyor.

Picus Security, EarlyBird’den aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla siber güvenlik sahasında milletlerarası yarışma gücünü artırmayı hedefliyor. Başta ABD olmak üzere hâlihazırda bulunduğu İngiltere, Almanya, İtalya ve Orta Şark pazarlarına yük vermeyi planlayan Picus Security, atak ve hücum simülasyon teknolojilerinin öncüsü konumunu milletlerarası seviyede sağlamlaştırmaya odaklanıyor.

Yeni yatırımla ilgili açıklama yapan Picus Security Kurucu Ortağı ve CEO’su Hamdi Alper Memiş, global piyasada bağımsız ve muteber bir marka olmayı hedeflediklerini belirtti ve 5 milyon dolarlık yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Gartner tarafından Cool Vendor seçilmemiz, Avrupa’daki müşterilerimiz ve Avrupa’nın en önde gelen yatırım fonlarından Earlybird ile gerçekleştirdiğimiz stratejik yatırım, yanlışsız yolda sahih vizyonla ilerlediğimizin göstergesi. Bu gelişmelerle birlikte Picus Labs tarafından yapılmakta olan araştırma çalışmaları artacak ve bu sayede yerkürede siber güvenlik ortamında bilinen ve lafı geçen siber güvenlik araştırma merkezi olma gayemize ulaşacağız.”

Picus, mühendislik ve hizmet ekiplerini büyütecek

Picus Security, 2017 yılında ACT ve Scalex ile melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş’in dâhil olduğu 1,7 milyon dolarlık tohum yatırımı ile büyüme sürecini hızlandıran Picus Security, A yatırım tipini 5 milyon dolar aldığı Earlybird ile tamamlamış oldu.

Picus’un global bir oyuncu haline gelmesi gayesini vurgulayan Alper Memiş, “Müşterilerimizin başarısı bizim için çok kıymetli. Artan müşteri sayımızda ve genişleyen coğrafi kapsamımızda; eserimizin ölçeklenerek büyüyebilmesi ve kalitesinin korunması için mühendislik ve hizmet ekiplerimizi de büyütüyoruz. Bu kapsamda oluşturacağımız Mühendislik Üssü ile buradaki arkadaşların gelişimi ve faal çalışabilmeleri için de imkanları artıracağız. Oluşturacağımız Siber Güvenlik Merkezi ve Mühendislik Üssü, siber güvenlik meydanında yeni tahliller geliştirmek için de kıymetli bir kasımızı oluşturacak. Gayemiz Atak Simülasyonu yerinde yaptığımız üzere, yeni yenilikçi fikirler geliştirmek” dedi.

Picus rakiplerine karşı üstün konumda kalmayı sürdürüyor

ABD’li ve İsrailli şirketlerin domine ettiği siber güvenlik pazarında, Türkiye’den başlayan global bir muvaffakiyet hikayesini yazmakla gururlandıklarını söz eden Memiş, “Bu memleketin mühendisleriyle, siber güvenlik meydanında çetin bir meselesi çözüyoruz. Gartner tarafından Cool Vendor seçilmemiz ve Avrupa’daki müşterilerimiz teknoloji ve vizyon olarak âlâ bir konumda olduğumuzu gösteriyor. Avrupa’nın en önde gelen yatırım fonlarından Earlybird ile gerçekleştirdiğimiz stratejik yatırım ile Avrupa ve Amerika pazarlarında çok daha âlâ yanlara gelmeyi hedefliyoruz.” laflarıyla mütalaalarını aktardı.

Başarısı memleketler arası otoritelerce onaylandı

yılında siber güvenlik meydanında inovasyon sağlayan yerküre çapındaki beş şirketten biri seçilen Picus Security, dijital dönüşüm süreci süratle ilerlerken siber taarruzları simüle ederek, kurumların risk durumunu ortaya çıkarıyor ve tespit edilen risklerin giderilmesi için güzelleştirme teklifleri sunuyor. Tüm bu atılımlar, Picus’un muvaffakiyetinin arkasındaki neden olarak görülüyor.

PwC tarafından en yenilikçi 10 siber güvenlik firması arasında gösterilen Picus, Endeavor tarafından yüzlerce firma içinden global tesir yapabilecek girişimcilerden biri olarak nitelendirildi. Cyber Defence Magazine tarafından yılının en inovatif startup’ı seçilmesiyle de muvaffakiyetini ortaya koymaya ve rakiplerinden sıyrılmaya devam etti. Siber güvenlik sahasında ezber bozuklarını tabir eden Memiş, Türk girişimcilere de birtakım tavsiyelerde bulundu. Erken aşamayı geçen startup’ların, scaleup aşamasında, farklı pazarlarda odaklı çalışarak başarılı olabileceğini kanıtladıklarını söyleyen Memiş, “Türkiye’de başlangıç sürecinde ne kadar ölçeklenebilir ve sağlıklı bir kurarsanız, yurt dışı açılım sürecini görece o kadar rahat gerçekleştirebilirsiniz.” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle