Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Philips 55PUS8804/12 incelemesi Philips 55PUS8804/12 İnceleme

  • Üst seviye imaj performansı
  • Bowers & Wilkins imzalı hoparlörler
  • Ambilight ışıklandırmalar
  • Android TV deneyimi
  • HDR10+ desteği
  • Premium tasarım
  • Geniş ilişki çeşitliliği
  • Dolby Vision & Dolby Atmos
  • Google Asistan ve Alexa desteği
Özetle

Sonuç olarak toparlarsak, Philips 55PUS8804, sırf imaj konusunda değil, etraf özellikleriyle de epey başarılı bir model. Ambilight ışıklandırmasından manzara performansına, Bowers & Wilkins ses desteğinden Android TV özelliklerine yenilikçi bir televizyon arayanlar muhakkak yakından incelemeli.

Philips’in Bowers & Wilkins ile konutlara ses performansı getiren 4K Android TV 55PUS8804’ü inceledik.

Televizyon satın alırken sadece 4K çözünürlüklü olmasını beklemek artık eski moda, çünkü televizyon pazarında elinizi atsanız artık 4K ekranlara çarpıyor. Fakat bilmenizi isteriz ki, her 4K çözünürlüklü ekran, düşlediğiniz, o şık imgeyi önünüze getirmeyecek. Zira bu işi sırf çözünürlük kıymeti tek başına yapmıyor. Tıpkı akıllı telefonlardaki kameraların megapiksel sayılarının bir başına kıymet arz etmediği üzere. Art tarafta yatan teknolojinin ehemmiyeti ziyadesiyle büyük.

Televizyon seçim arifesinde de panelin kalitesi, bu panelde gösterilecek imaja güç veren imaj motoru, kullanılan HDR standardı ve elbette manzara geliştirme konusunda çalışan dinamikler, hepsi bir bütün olarak değerlendirilmeli. Elbette tüm bunların yanı sıra boyut ve çevresel özelliklerin de ehemmiyeti ziyadesiyle büyük. Şayet boyuta karar verdiyseniz ve 55 inç üzere geniş imaj sunan bir televizyon arıyorsanız, bugün inceleyeceğimiz Philips’in 55PUS8804 modeline artık yakından bakalım. Çünkü sahip olduğu özellikler sahiden göz kamaştırıcı.

Ambilight ile Göz Kamaştırıyor

Philips 55PUS8804/12

Göz kamaştırıcı derken açıkça söyleyelim: Abartmıyoruz. Philips televizyonların bu mevzuda başka televizyonlardan kıymetli bir avantajı var, o da televizyonlarında Ambilight ışıklandırmalarını kullanması. Bu ışıklandırmaların sinemaları ve oyunları daha sürükleyici hale getirdiği kesin olduğu üzere, birebir devirde televizyondan dinlediğinizde de müzik akışına nazaran eşlik eden Ambilight, bu modelde önümüze 3 taraflı olarak çıkıyor. Sağ, sol ve üst kenarlarına yerleştirilen akıllı LED ışıklandırmalar, ekranda gösterilen renkleri gerçek vakitli olarak duvara ve odanın içine yansıtıyor. Böylelikle ekran daha canlı hale gelirken, yarattığı ambiyans ile seyir keyfi elbette katlanıyor; bilhassa karanlıkta sinema izlemeyi seviyorsanız, çok keyif alacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hazır Philips 55PUS8804 TV‘nin görselliğinden bahsetmişken dizaynında yan verdiği detaylara da bakalım. Öncelikle önümüzde mahal alan panel tam 55 inç büyüklüğünde. Ekran çerçeveleri epeyce ince tasarlanan modelde, ekranı ayakta tutan stantlar da nispeten şık.

Ekranın çabucak altında bölge alan hususî alan ise, bu televizyonun en kıymetli özelliklerinden birine konut sahipliği yapıyor.

Bowers & Wilkins ile Eksiksiz Ses Performansı

Philips 55PUS8804

Philips 55PUS8804 TV’de bilinen ünlü ses mühendislerinden Bowers & Wilkins ile iş birliğinde Philips, bu modelde Bowers & Wilkins’in hususî tasarım hoparlörlerine bölge vermiş. İş bununla da kalmamış, ön tarafta Kvadrat tarafından tasarlanmış 1. sınıf hoparlör bezi ile hoparlörden gelen sesleri en net formda yansıtmayı amaçlamış. Yün karışımlı bir materyalden oluşan bu bez, akustik olarak saydam yapıda, bu sayede hoparlörden gelen tüm çarpıcı detayları odaya kusursuz formda yansıyor diyebiliriz. Açıkçası biz de televizyona kulak verirken hayli etkilendik.

Tekrar Bowers & Wilkins’e dönecek olursak, ön tarafta olduğu üzere, televizyonun art kısmına bakacak olursanız, burada da sub-woofer ve tweetar’ların konum aldığını göreceksiniz. Entegre sub-woofer, tweeter’lar ve tam aralıklı sürücüler ile bir arada ses konusunda sahiden büyük iş çıkarttığını söyleyebileceğiniz televizyonun hoparlörlerinin 45W ses çıkış gücüne sahip olduğunu da söyleyelim.

İş bu noktada da kalmıyor, bunun yanında ses geliştirme teknolojileri de yan alıyor. 5 bant ekolayzır, A.I. Sound, Clear Dialogue, Dolby bas güçlendirme ve Dolby Atmos desteği ile ses performansından epeyce şad kalacağınızı düşünüyoruz. Velev yakından deneyimlemek için bir teknoloji markete gidip bakmanızı öneririz.

4K ve P5 Perfect Imaj Motoru

Philips Televizyon

İncelemenin başında bahsettiğimiz çözünürlüğün tek başına yerinde olmadığı, işin mutfağında mahal alan teknolojilerin neler olduğu konusuna geri dönecek olursak, burada önümüze Philips’in P5 Imaj Motoru’nun çıktığından kelamı açabiliriz. Münhasıran ayrıntı seviyesinde gözle görülür ölçüde daha ziyade derinlik sağlayan bu P5 Perfect Manzara Motoru, renkleri daha canlı, cilt tonlarını ise daha doğal görüntülüyor. Kontrast noktasında acilen her ayrıntıyı gösterebilen motor, hareketli sahnelerde de imgeyi doğallığı bozmadan akıcı biçimde yansıtabiliyor.

HDR10+ koordinasyonlu bir model olan Philips 55PUS8804, bu sayede görüntülediği her sahnede kontrast, renk ve parlaklık seviyelerini tekrar ayarlayarak görüntüleyebiliyor. Bu da kuşkusuz seyir keyfini arttıran en kıymetli etkenlerden biri. Tekrar az evvel bahsettiğimiz Dolby Atmos ses desteğinin yanında, televizyonun Dolby Vision imaj desteğine bölge verdiğini de belirtelim.

Tüm bunların yanı sıra LED panelin sahibi olan Philips 55PUS8804, 4K çözünürlüğünde imaj ile 139 cm’lik ekran boyutu sağlıyor.

Android TV

Philips Kumanda

Elbette Philips 55PUS8804 de Philips’in başka pek çok modelinin olduğu üzere Android işletim sistemine sahip bir televizyon. Android 9 Pie yazılımı ile bir arada şimdiki işletim sistemi deneyimi sunan televizyon, bu platformdan tam kapasite faydalanabilmenizi sağlıyor. Gerek arabirim suratı olsun, gerek kullanabileceğiniz pratiklerin çeşitliliği olsun, klasik televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiren bir model olduğundan laf edebiliriz. Google Play Store üzerinden yahut Philips’in kendi Pratik Galerisi‘nden çok sayıda pratik ve indirebileceğiniz televizyon, elbette tanınan medya servisi Netflix ile de koordinasyonlu olarak tasarlanmış. Uzaktan kumandası üzerinde bulunan Netflix tuşunu kullanarak Netflix’e süratlice giriş yapabilir ve sonrasında Philips 55PUS8804’ün önünde dilediğiniz üzere keyif çatabilirsiniz.

Bu arada son olarak elbette televizyonun akıllı özelliklerinin sadece bununla sonlu olmadığını, yapay zeka ile destekli sesli denetim, yerleşik Google Asistan ve Alexa ile çalıştığını da belirtelim. Bu sayede televizyonu sesle denetim edebiliyor, içerik ve pratik arama sürecini konuşarak halledebiliyor yahut meskeninizde Google Asistan entegrasyonlu akıllı hane cihazları varsa, bunları da televizyon üzerinden konuşarak denetim edebiliyorsunuz.

Philips 55PUS8804/12 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Philips 55PUS8804/12
Eser Çeşidi LED Televizyon
CHIP Online Notu 90
Üretici Philips
Firma Philips     (216) 522 18 25
Teknik Detaylar
Ekran Boyutu 55″ / 139 cm
Manzara 4K Ultra HD LED
En – Uzunluk Nispeti 16:9
Pixel Motoru P5 Perfect Manzara Motoru
İşletim Sistemi Android TV 9 (Pie)
İşlemci Dört
Micro Dimming Pro Var
HDR10+ Var
Hoparlörler Bowers & Wilkins
Ses Çıkış Gücü 45 W
Ses Özellikleri Dolby Atmos
Ses Geliştirme A.I. Sound, 5 Band Equalizer, Clear Dialogue
Wi-Fi 802.11ac, 2×2, çift bant
HDMI 4 adet
USB 2 adet
Ethernet Var
Güç Sınıfı A
Boyutlar 1234 x 795 x 93 mm
Tartı 19.1 kg.

Yorum Ekle