Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Philips 248E9QHSB incelemesi Philips 248E9QHSB İnceleme

Philips 248E9QHSB incelemesi Philips 248E9QHSB İnceleme

  • Şık imaj
  • FreeSync desteği
  • ekranı
  • 75Hz VA LED panel
  • Hoparlör yok
  • USB yok
Özetle

Philips 248E9QHSB, temel tasarrufları gözeten, buna kavisli ekranı ile fark getiren bir monitör. Mahsusen temel hane ve ofis tasarrufları için tercih edilebilecek olan Philips 248E9QHSB, sağladığı imgesiyle bizi kendinden şad bırakırken, FreeSync desteği sağlamasıyla da, AMD ekran kartı sahibi olan oyunculara seçenek sunuyor. Ama olağan ki direkt bir oyuncu ekranı değil, çünkü ekran boyutu 23.6 inç olmasıyla küçük gelecektir.

Sonuç olarak diyebiliriz ki gündelik kullanımlarınızda bu monitörden şad kalabilirsiniz. Sinema izlerken, velev AMD ekran kartlı PC’ye bağlı, velev konsola bağlı biçimde oyun oynarken kendinden şad bıraktığı üzere, web dolaşımlarınızda ve ofis çalışmalarınızda da fiyat/performans modeli olmuş Philips 248E9QHSB.

Philips 248E9QHSB, kavisli ekranlı monitörler arasında fiyatıyla da elverişli bir model. Şu an Philips 248E9QHSB modelini piyasada 920 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Kimler Almalı

Monitör arayışınızda mesken yahut ofiste temel tasarrufları gözetsin, ekranı kavisli olsun, FreeSync desteği ile mütenasip fiyatı bulunsun istiyorsanız Philips 248E9QHSB modelini tercih edebilirsiniz.

Eve/ofise kavisli monitör almak isteyenler için tutarlı fiyatlı seçenek: Philips 248E9QHSB İncelemesi.

Son devrin kıvrımlı hatlarıyla dikkat çeken kavisli monitörlerinden birini arıyorsanız, piyasada çok sayıda seçenekle karşılaşacaksınız. Elbette her bir modelin birbirinden farklı özellikleri var. Bunlardan bazıları yüksek yenileme suratları ve çözünürlük ölçüleriyle oyuncular için makul seçenekler olurken, bazıları de daha çok profesyonel tahliller için geniş ve yayvan ekranlarıyla raflarda nokta alıyor. Pekala, bunların bir arası yok mu? Elbette var. Bugün yakından bakacağımız Philips 248E9QHSB monitör de bunlardan biri oluyor.

Philips’in E serisi eser ailesinde bulunan monitörlerinden biri olan Philips 248E9QHSB, hem ofis hem hane tipi tasarruflar için tercih edilebilecek, ekranıyla çok büyük olmayan lakin kavisli yapıda bir ekran arayan kullanıcılar için iyi bir tahlil. 24 inç boyutunda ekrana sahip olmasına rağmen, bunu kavisli bir dizaynla sunan monitör, böylelikle yenilikçi bir yaklaşımda bulunurken, hem tasarım hem manzarasıyla güzel bir istikrarda duruyor.

1920×1080 piksel çözünürlük sunan monitör, 75 Hz tazeleme suratına ve 16:9 görüntüleme orantısına sahip. Panel tipi olarak VA LCD’nin tercih edildiği monitör, griden griye 4 ms reaksiyon müddetiyle standartları karşılarken, 250 kandela parlaklık ve 3000:1 kontrast nispetiyle da buna eşlik ediyor.

Monitörde kullanılan Ultra Geniş Renk Teknolojisi, temel mesken tasarrufları için gereksinimleri karşılayacak seviyede bir manzara sağlarken, standart ofis pratikleri da elbette bunun dahilinde. Mahsusen fotoğraf görüntüleme, web’de gezinme, sinema ve oyun deneyimleri ile grafik pratikleri için VA LED paneller ehil seviyede bir performans sağlıyor. Monitörün FreeSync desteği bulunduğunu da bu noktada belirtelim.

Monitörde konum alan kıymetli özellikler arasında Flicker-free teknolojisi ile LowBlue Modu oluyor. Flicker-free ile LED art aydınlatmalı ekranlarda parlaklığın denetim edilme hali nedeniyle oluşan titreşimleri engelleyebilen monitör, bu sayede yorulmalarını azalttığı üzere, yeniden LowBlue Modu ile de buna eşlik ediyor. Bilindiği üzere ekranlarda mavi ışığın yansıması devir içinde göz yorgunluğunu arttıran bir gayri etken. LowBlue Modu sayesinde monitörde bu da engelleniyor.

Philips 248E9QHSB, temel tasarrufu gözeten bir monitör modeli olduğu için fiyat/performans çizgisinde nokta alıyor. Bu noktada birtakım kısıtlamalara gidilmiş. Monitörde rastgele bir hoparlör yan almıyor. Öte yandan rastgele bir USB noktası da mevcut değil. Imaj aktarımı noktasında ise HDMI 1.4 portu ile VGA girişi mevcut.

Monitör, dizaynıyla hoş görünüyor. Ekran kenarlarında ince çerçevelerin kullanılmış olması şık bir detay olurken, ekranın yükseklik ayarını yapamadığınızı da belirtelim. Lakin ekranı öne ve geriye akıllıca -5 ila 20 noktalar arasında eğebiliyorsunuz. Monitörün menü ayarını ise, gerisinde nokta alan joystick kısmından yapabiliyorsunuz.

Philips 248E9QHSB Teknik Özellikleri
Eser Modeli Philips 248E9QHSB
Eser Tipi Monitör
CHIP Online Notu 82
Üretici Philips
Firma Philips   (216) 522 18 25
Ekran 23.6 inç
Çözünürlük 1920×1080
Tarama Suratı 75 Hz
Görüntüleme Nispeti 16:9
Panel VA LED
Reaksiyon Mühleti 4 ms
Parlaklık 250 kandela
Kontrast (Tipik) 3000:1
Kontrast (Dinamik) 20.000.000:1
Görüş Açısı 178
VGA Var
HDMI 1.4 1 adet
Kulaklık Yok
Hoparlör Yok
Boyutlar 537 x 412 x 190 mm
Tartı 3.07 kg.

Satın Al

Alternatifleri

Philips 248E9QHSB’ye alternatif olarak daha makul fiyatlı ve kavisli değil, düz bir monitör arıyorsanız o halde yeniden Acer SA240YAbi modelini de değerlendirebilirsiniz.

Yorum Ekle