Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PC’de Her Hengam Daha Yeterli Olan 6 Oyun

PC’de Her Hengam Daha Yeterli Olan 6 Oyun

Yeni konsollar piyasaya sürüldükten sonra, bizlere bir vade ortalama PC’lerden daha süratli görünürler. Büyük firmaların abartılı reklamları o denli bir seviyeye ulaşır ki, bu makinelerin ölüyü dirilteceğine inanacak hale gelirsiniz.

Lakin aradan bir sene geçmesiyle yeni PC’lerin daha güçlü olduğu anlaşılır. Bugünkü amiral gemisi konsolların 4K’yı ve velev 2K’yı kaldırmaması, 1080P’de bile zorlanması bunun yeterli bir örneği.

Kimi oyunlar ise kurallar ne olursa olsun, PC’de konsoldan daha güzeller. Bunun nedeni, bazen içerik, bazen oyun denetimleri ve bazen ise modlar olabilir. Aşağıda, PC’de konsoldan daha güzel olan 6 oyunu sıraladık.

1. The Witcher 3: Wild Hunt

Öteki platformlar: Xbox One, PS4

The Witcher 3 diskini Xbox One’ınıza yerleştirip, oyunun dehşetli grafikleri arasında kaybolabilirsiniz. Lakin oyunu kitaplığınız üzerinden çalıştırırsanız, The Witcher 3’ün gerçek potansiyeline konsolda neden ulaşmadığını göreceksiniz.

2. Skyrim

Gayrı platformlar: Xbox One, PS3

Oyunun PS4 ve Xbox One sürümü beklenirken, düzgün göründüğü tek yanın PC olduğu açık. Tabi, Xbox 360’ın yalnızca 512MB RAM’inin bulunduğunu ve bunu da medya kartıyla paylaştığını hatırlatalım. Bu bellek ölçüsü, PC’leri bırakın, asrî telefonların bile çok gerisinde. Hasebiyle Skyrim, Xbox 360 için korkunç bir teknik muvaffakiyet, ama gerçek potansiyeli PC’de elde edeceksiniz.

3. Counter-Strike

Sair platformlar: Xbox, Arcade

Birinci mod’dan bu yana Counter-Strike’ın PC’de neredeyse her vakit daha âlâ göründüğünü rahatça lisana getirebiliriz. Oyunun Xbox’a taşınmaları umumide fecî idi gelgelelim PC’deki vasat altı Counter-Strike: Condition Zero’yu da unutmamak gerek.

4. Dragon Age

Vesair platformlar: Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4

Bioware’in amiral gemisi fantezi serisi olan Dragon Age’in birinci oyunu, klavye ve fareyle daha rahat oynanıyordu. Oyunun grafikleri, evvelki nesil konsolların manzarayı 1080P’ye büyütmesi nedeniyle PC’de daha güzel görünüyordu. 2. ve üçüncü oyunlar da PC’nin grafik gücünden faydalanıyordu.

5. Battlefield

Başka platformlar: Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4

Battlefield’ın 2002’de PC’de doğmasıyla oyunun PC’de çok daha kolay oynandığını gördük. Dahası Battlefield 4 PC sunucularında daha çok oyuncu var.

6. Portal

Sair platformlar: Xbox 360, PS3

Portal’ın PC’de daha rahat oynandığından kuşku yok. Portal 2 ise Workshop üzerinde o kadar çok kullanıcı içeriğine sahip ki, bir daha gayrı oyun oynayacak vaktiniz kalmayabilir.

Yorum Ekle