Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Panasonic Robotik Tahlil Serisi IBC 2019’da

Panasonic Robotik Tahlil Serisi IBC 2019’da

Pazar başkanı PTZ Kamera serisinin 10. yıl dönümünü kutlayan Panasonic, geçmişten bugüne en geniş robotik tahlil serisini IBC 2019’da gösterime sundu. Iştirakçiler en aktüel Panasonic PTZ kameraları ve denetim cihazlarını canlı spor, iç ve dış mekan parti aktiflikleri, kurumsal sunumlar, içtima odası konferansları ve birebir devranda eğitim meydanında derslerin yayınlanması ve kaydedilmesi üzere birçok çeşitli pratikte çalışırken görebilecek.

PTZ konusunda çok sayıda birinci

Şiddetli geniş açılı lensli AW-UE4 Kompakt 4K PTZ Kamera, IBC’deki Panasonic standında gösterime sunuldu. 111° görüş sahasıyla ve üç arayüz ile (HDMI, LAN ve USB) entegrasyonlu medya çıkışlarına sahip olan AW-UE4, ortak toplanma meydanlarından e-spor prodüksiyonuna kadar tüm büyük yahut küçük yerler için ülkü bir kamera olarak öne çıkıyor.

Kamera, görüntü aktarımı, kamera denetimi ve güç aslı için tek kablo tahlili sayesinde Ethernet üzerinden güç menşesini destekliyor ve bilgisayardan güç alan bir USB kamera olarak kullanılabiliyor. AW-UE4, medyaların direkt canlı yayın hizmetlerine yüklenmesi için RTMP (Gerçek Devirli Iletileşme Protokolü) uyumluluğu ile yüksek çalışma performansı sunuyor ve birebir hengamda canlı prodüksiyon için kusursuz bir tercih haline geliyor. Eser, bu sonbaharda 1.190 € tavsiye edilen satış fiyatı ile piyasaya sürülecek.

Birçok teknolojik yeniliğin kullanıldığı Panasonic 4K PTZ AW-UE150 kamera, pazara öncülük eden özelliklerini sergileyecek. AW-UE150, FreeD protokolünün kullanılması sayesinde Sanal Stüdyo ve Artırılmış Gerçeklik pratikleri ile entegrasyonlu olan birinci PTZ kamera olma özelliğine de sahip olacak. AW-UE150, tıpkı devirde 50/60p’de 4K çekim yapabilen ve 75,1 aşamalık açısıyla piyasadaki en geniş görüntüleme açısında sahip olan birinci kamera.

Panasonic’in kapsamlı profesyonel PTZ kamera serisini tamamlayan AW-RP150 ve AW-RP60 uzaktan kamera denetim cihazları da aktiflikte gösterime çıkan eserler arasında taraf alıyor.

AW-RP150, AW-RP120 ile tıpkı seviyede son işlevsel olmakla birlikte, izleme ve menü ayarı için tek elle kullanabileceğiniz yeni bir kumanda kolu (Odak yahut PTZ kontrolü) ve geniş, dokunmatik LCD ekranı sayesinde bu modelleri daha da ileri taşıyor. Kumanda koluna monte edilen yeni bir anahtar sayesinde yakınlaştırma ve odaklama süreçlerini denetim etmek için kolu çevirmek ve eğmek kâfi olurken, operasyonlar tek elle kolaylıkla yönetilebiliyor.

Aktiflikte yepyeni AW-RP60 Uzaktan Kamera Denetim Cihazı ünitesi de gösterime sunulacak. Daha kolay denetim için geliştirilmiş bir kumanda kolu bulunan, net görüşe sahip, büyük LCD ekranlı bir grafiksel kullanıcı arayüzü (GUI) menüsü ekranı ile bu denetim cihazı, mevcut tüm Panasonic PTZ modelleriyle entegrasyonlu. Geliştirilmiş GUI sayesinde artık gözlerin alanı, yakınlaştırma ve odaklama üzere kameralar hakkında tüm değerli haberler sürekli direkt ekranda görülebilecek. AW-RP60 birebir devirde 20 öbekte 200 kameraya kadar destek sunuyor, 100 adet ön ayarı yönetebiliyor ve kolay entegrasyon sağlayan PoE desteğiyle birlikte geliyor. Eser, ekim ayından itibaren piyasaya sunulacak.

Profesyonel Medya Sistemleri İş Ünitesinde Panasonic EMEA Pazarlama Başkanı Sivashankar Kuppusamy, hususla ilgili şunları söyledi: “PTZ kamera serisi üç farklı yenilik sayesinde süratli bir formda orta ve yüksek ölçekli pazarın başkan uzaktan prodüksiyon tahlili haline geldi. PTZ, Panasonic’in amiral gemisi stüdyo kameralarıyla kıyaslanabilir nitelikte renk ayar özellikleri sunabilmek için doğal renk reprodüksiyonuna sahip yüksek kaliteli imgeler sağlayacak formda tasarlandı. Görsel kalitenin yanında sistemin çalışma sırasında isabetli ve yumuşak hareketleri sayesinde tasarrufu da kolay hale geliyor. Son olarak Panasonic’in iş akışı yeniliğine uzun vadedir yaptığı yatırım, çeşitli tatbik talepleri olan birçok müşteriye operasyonel maliyetlerin düşürülmesi için daima yeni yollar sunuyor.”

Robotik tahliller

PTZ kamera serisi, canlı uzaktan kamera prodüksiyonu iş akışları için yeni hareket seviyeleri getiren üçüncü parti robotik tahliller ile tamamlanarak IBC’de gösterime sunuldu. Tecnopoint Tuning, Panasonic PTZ kameraları için yayın kalitesinde hareket sağlayan, ek olarak çeşitli motorlu kamera taşıyıcılarına, teleskopik sütunlara ve tavan/zemin izleme özelliklerine sahip ileri seviye bir robotik sistem olarak öne çıkıyor.
Panasonic ve Polecam, hususî ayak anahtarı yahut denetim cihazları kullanılarak 1,5 metreden 3 metreye yükseltilebilen ve tek seferde 5 PTZ’ye kadar takılabilen Panapod’u geliştirmek için işbirliği yaptı. Panapod; sanatkara, oyuncuya, sunucuya yahut çekilmekte olan sekansa müdahil olmadan izleyiciler için kusursuz ve rahatsızlık vermeyen bir kamera konumu sağlıyor.

Televizyon stüdyolarında hoşluk çekimleri için kullanılan, hareket denetimli bir robotik kamera olan KST-CamBot.system, yenilikçi konsepti sayesinde daraltılmış bir yerde hareketi yüksek hassasiyetli halde mümkün kılıyor. Bir yazılım arayüzü temel alınarak geliştirilen robotik kol, tekrar eden yörüngelerle büsbütün otomatik hale getirilebiliyor. KST-CamBot.system ve AK-UB300 kutu kamera yahut Varicam serisi kombinasyonu; haber ve spor stüdyoları, konserler, parti şovları ve Artırılmış Gerçeklik tatbikleri için kullanılabilecek 4K içeriklere hazır bir paket sunuyor. Sistem, IP ile denetim edilir ve böylelikle esnek ve uzaktan yapılandırmaları mümkün kılıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle