Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ozon yağı nedir? Ozon yağının yararları nelerdir?  Ozon yağı nasıl kullanılır?

Ozon yağı nedir? Ozon yağının yararları nelerdir? Ozon yağı nasıl kullanılır?

Ozon güneş ışınlarına karşı yerküreyi koruyan bir tabakadır. Birebir devranda gökyüzünün mavi olmasını sağlar. Bu gaz tutulmamasına karşın evet yağı nasıl elde edilir? Ozon yağının yararları nelerdir? Ozon yağı nasıl kullanılır? Sizler için çok merak edilen bu soruları araştırdık. Haberin detayında ozona dair her şeyi bulabilirsiniz.

Ozon havada gaz halinde dolaşır bu yüzden depolanması imkansızdır. Bu gazı havanın en ak olduğu orman ve deniz kenarlarında oksijen aracılığı ile vücuda alırız. Yüksek raddede antioksidan tesiri olan bu yağı birtakım ülkeler gıda, sıhhat, lojistik, dokumacılık üzere bölümlerinde kullanmak için şahsi tesisiler kurulmuştur. Bilhassa bu tesislerde cerrahi cilt bakımı yapılır. Zeytinyağı, susam, jojoba ve buğday yağlarının karışımı ile elde edilir. Lakin bu yağların en saf halleri olmalıdır. Zira fotosentez tesiri ile bu besinlere ozon konum eder. Bunun de ozon yağı yapılır. Münhasıran zeytin yağının içine sinen ozon yoğunlaşır ve devirle jel kıvamını alır. Uzun yıllar kullanılabilir. Ciltteki deforme durumlar sırasında şahsi ve doğal tedavi olarak kullanılan bir formüldür. 

OZON YAĞININ YARARLARI NELERDİR?

Karaciğer çok yağlandığında ciltte önemli nokta de akne ve sivilce çıkar. Bu tedavisi güçlükle bir cilt meselesine dönüşür. Bu rahatsızlığın en tesirli tedavisi ise ozon yağıdır. Kısa vadede cilt tabakasında bulunana kiri azaltarak cilt yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlar. Bunun sıra oluşan derin çukur ve tabakaları giderir.

İltihap sonucu oluşan ağız uçukları içinde doğal tedavi prosedürü olarak kullanılabilir. Bu uçuklara neden olan virüsleri yok etmede de nispeten tesirlidir. Gargara olarak kullanıldığında ise diş ve diş eti marazlarının riskini azaltarak diş yüzeyinde oluşan kalın kir tabakasını da yok eder.

Üst teneffüs yollarına bağlı gelişen göğüs ağrısı ve öksürük içinde masaj yaparak göğse uygulanır. Bu pratik kısa vadede göğüsteki iltihabın balgam yolu ile atılmasını sağlarken kuru öksürüğü de kısa vadede bitmesini destekler.

Ciltte kimi genetiksel durumlara bağlı gelişen bozuk cilt rengini eşitler. Bu özelliği Sedef, egzama, üritere ve vitilio üzere önemli marazların tedavisinde kullanılır. Bunun sıra ciltteki hücre metabolizmasının suratını artırarak. Selulit ve varis üzere cilt meselelerinin tedavisinde de kullanılır. 

Kas yırtılması ve gerilmesi üzere durumlar esnasında kullanıldığında kasın gevşemesine ve hasar almadan eski fonksiyonuna dönüşür. Birebir devranda romatizma, kemik ve eklem ağrıları sırasında da kullanıldığında güzelleştirici tesiri vardır. 

Yüksek orantıda antioksidan olan bu yağ masaj olarak uygulanan her ağrının kısa vadede dinmesini destekler. 

Gece yatmadan boyun, bacak ve yüzü uygulandığında rahat bir uyku sağlar. Tıpkı devranda cildin elastikiyetini artırır.

– Saç derisine masaj yaparak uyguladığınız ozon yağı kısa vadede kepek ve saç derisinde meydana gelen yara üzere oluşumları güzelleştirir. Bebeklerin pişiklerinde de kullanılabilir. 

– Tırnak mantarı topluluğun yüzde 30’unda görülen bir rahatsızlıktır. Genetik ve çevresel faktörlerden ötürü ortaya çıkan bu rahatsızlık, tırnak kaybının yanı sıra estetik açıdan da nispeten rahatsız edici bir duruma neden olur. Bu marazı tırnak kaybı olmadan tedavi etmenin en doğal yolu da ozon yağından makbul. Ozon yağını tırnağa sürüp streçleyin ve yarım saat bekleyiniz. 

Yorum Ekle