Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ozon yağı nedir? Ozon yağının cilde yararları nelerdir? Ozon yağı nasıl sürülür?

Ozon yağı nedir? Ozon yağının cilde yararları nelerdir? Ozon yağı nasıl sürülür?

Son yılların en çok satan ve bilirkişiler tarafından önerilen ozon yağı, başta vücut sıhhati olmak üzere ciltteki birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Siz de akne, siyah nokta yahut leke üzere sıkıntılarla baş etmeye çalışıyorsanız kesinlikle ozon yağını denemelisiniz. Evet ozon yağının cilde yararları nelerdir? Ozon yağı cilde nasıl uygulanır? Ozon yağı nereden alınır? Ozon yağının fiyatı nedir? Öğrenmek için metnimize göz atın.

Ozon yağı, yüksek kalitedeki organik, soğuk sıkılmış, sızma zeytinyağından elde edilir. Ozon zeytinyağına enjekte edildiğinde, yağla etkileşime girer ve yağın içerisinde istikrarlı bir yapıya kavuşur. Ismini birinci defa duyanların şaşırdığı ozon yağının hem vücuda hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Süreç geçirdikçe jel kıvamına gelen ve yoğunlaşan bu yağ,  Almanya, Fransa ve Japonya dahil birçok ülkede tedavi hedefli kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar doğrultusunda ağrıyan kesime masaj yapıldığında adeta şifasını gösteren ozon yağının koyu kıvamda olanı gayrısına göre doygunluk seviyesi daha ziyadedir. 

Mahsusen hatunların karşılaştıkları rahim kanserinden egzama tedavilerine, böcek ve arı sokmalarından sivilcelere kadar birçok sorunu ortadan kaldıran ozon yağı bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmada ozon yağının cilde bilinmeyen yararları ortaya çıktı. Evet bu yararlar neler?

Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak, yaraların güzelleşmesini hızlandırır. Arı sokması sonrasında oluşan şişme, kızarıklıklara güzel gelen ozon yağı akne tedavisinde de epey tesirlidir. Nemlendirici bir yüz kremi işlevi gören ozon yağı külliyen doğal olduğu için hayvanlardaki yaralar için kullanılabilir.

Makyaj temizlemek için mütenasip olan ozon yağı, güneş yanıkları için kullanılabilir. Yağ bezi enfeksiyonlarına yeterli gelebilir. Selülitleri temizleyen ozon yağı, saç kıran tedavilerinde de kullanılıyor. 

NOT: Ozon yağını vücudunuza uygulayacaksanız, mümkün olduğu kadar gece yatmadan evvel kullanmaya ihtimam gösterin.

AKNELERİ GİDERMEK İÇİN OZON YAĞI TEDAVİSİ

Ozon yağını yüzünüzü yıkadıktan sonra akneli nahiyelere uygulayın (günde 2 kez). Bu sayede yüzdeki dolaşımı arttıran ozon yağı, cildin içinde maruz kaldığı zararlı toksinlerden arınmasına da ek sağlar.

EGZAMA VE PİŞİKLERE KARŞI OZON YAĞI TEDAVİSİ

Egzamalı kesimlere günde 2 kere ozon yağı uygulayın. 1 çay kaşığı ozon yağını banyo suyuna ekleyerek yıkanabilirsiniz. Birebir biçimde pişik olan yerlere güzelleşme olana kadar günde 2-3 kez kullanın. Ozon yağı, cildinizin yanmasını ve acısını dindirecek, güzelleşme sürecini hızlandıracaktır.

KEPEK VE SAÇ MESELELERINE KARŞI OZON YAĞI TEDAVİSİ

Saçınızı yıkadıktan sonra ozon yağını saç derinize uygulayın. Derinin içine akıllıca hafifçe masaj yaptıktan sonra saçlarınızı ılık bir havluyla sarın ve yaklaşık 1 saat o formda bekleyin.

Yorum Ekle