Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Oyuncu Koltuğu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar , donanımlar, oyunlar derken oyuncu koltuğu satın almaya geldiğinde işler değişiyor. Sıhhat açısından nispeten değerli bir noktaya temas eden oyuncu koltuğu satın alırken nispeten dikkatli olmak gerekli, zira zamanınızın büyük bir kısmını bu koltukta geçireceksiniz. Evet, oyuncu koltuğu satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Çilingirler Ofis Mobilyaları, oyuncu koltuğu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini 7 ipucu veriyor.

1- Dış görünüş görsel ile alakalı renk , model külliyen zatî tercihiniz olacaktır. Dikkat edilmesi gereken birinci nokta koltuğun ergonomisidir. Oyun oynarken bel sırt ve boyun destek almazsa vakit içerisinde dayanılmaz acı ve ağrılara sebep olur.

2- Oyuncu koltuğunun beli ,sırtı ve boynu desteklediğinden emin olun. Şayet bunlar tamam diyorsanız 2. bakılması gereken nokta mekanizmasıdır. Mekanizma dinlenmeniz için gerektiğinde geçmişe hakikat ehliyetli açıda oyuncu koltuğunu yatırmalıdır.Bu uzun periyodik oyunların arasında size dinlenmeniz ve biraz olsun kaslarınızın rahatlamasına imkan verir.

3- Bir vesair değerli mevzu ise sağlamlık. Yıldız ayağın metal olması kilosu ne olursa olsun herkesin rahatlıkla uzun müddet oyuncu koltuğunu kullanmasını sağlar. Mümkünse alüminyum ayak şayet yoksa metal ayak olması çok kıymetlidir.

4- Ayak haricinde oyuncu koltuğunun kollarıda ayarlanabilir olmalıdır .Kol desteği herkesin anatomik yapısına nazaran olacağından ayarlı kol olmazsa olmazınız olmalıdır.

5- Sandalyenin yüksekliği ayarlanabilir olmalı. Bu yükseklik ayarlama süreci, siz sandalyeden kalkmak zorunda kalmadan gerçekleştirilebilmeli ve tercihen hava pompası yardımıyla sağlanmalı. Mütehassıslar, oyuncu koltuğu yüksekliğinin, ayaklarınızın konuma koşut olarak dokunduğu noktada olması gerektiğini savunuyor.

6- Düzgün bir oyuncu koltuğunun sırt ve bel destekleri öne, geriye, yukarı ve aşağı olmak üzere 360 radde ayarlanabilir olmalı. Bununla birlikte yüksek arkalığa sahip oyuncu koltukları, sırtın üst kısmına da destek sağlayarak bele binen yükü azaltma özelliğine sahiptir.

7- Oyuncu koltuğunun derinliği, temelde minderin ucundan sırtlığa kadar olan kısmı tabir eder. Burada değerli olan, ebatlarınıza nazaran bir oyuncu koltuğu seçmeniz. Minyon yapılı birinin derinliği yüksek olan bir oyuncu koltuğunda rahat etmesi pek mümkün değil.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle