Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Organik kozmetik nedir? Organik kozmetik eseri nasıl anlaşılır?

Organik kozmetik nedir? Organik kozmetik eseri nasıl anlaşılır?

Kozmetik bölümü her geçen gün büyüyor ve yeni eserlerle dolup taşıyor. Şimdilerde de kozmetik eserleri revaçta. Cildi ve gözleri tahriş etmeden büsbütün tabiattan gelen mucizelerle üretilen organik eserlerin satışına başlandı. Fiyat olarak öteki eserlere nazaran pahalı olan organik kozmetik eserler sıhhatini düşünenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Evet organik kozmetik eserleri nelerdir? Eserlerin organik olduğu nasıl anlaşılır? Gelin birlikte öğrenelim…

Organik kozmetik hiçbir kimyasal girdi kullanmadan, üretiminden tüketimine kadar her aşaması denetimli ve sertifikalı ziraî üretim biçimidir. Eserlerin insan ve muhit sıhhatini müdafaası amaçlanan bu üretim biçimi aslında bir ömür biçimidir. Kadınların yüzyıllardır kullandığı kozmetik eserlerin içerisine yeni bir soluk getiren organik eserler, hem cilt sıhhatini hem de doğal istikrarın korunmasını sağlıyor. Organik sertifikalı kozmetikler insan vücuduna tam koordinasyonlu bileşenler içerir. Bu yüzden günümüzde saf ve doğal içerikli eserler tasarrufu artmıştır. Mahsusen bayanların kullandığı bu eserler yüze, vücuda sürüldüğü için cilt emiyor. Sağlıklı için yalnızca yediklerimize değil kullandığımız kozmetik eserlere de dikkat etmeliyiz. 

PEKALA ORGANİK KOZMETİK ESERI NASIL ANLAŞILIR?

Doğal içerikli eserler olarak isimlendirilen ve sertifikasız kozmetiklerin birçoğu sentetik yahut petrol bazlı kimyasallar kullanılarak formüle edilmektedir. Bilhassa paraben, parfüm, silikon üzere hususlar içeren bu eserler uzun vadeli tasarrufta cilt enfeksiyonlarına, cildin erken yaşlanmasına ve vücutta toksik birikime açmaktadır. 

Bir eserin organik olması için; içinde sentetik unsurların olmaması gerekiyor. Sertifikası olmayan eserler katiyetle organik değildir. Ambalajları %100 geri dönüşümlü olmak durumundadır. 

ORGANİK KOZMETİK ESERLERIN SON KULLANMA TANIMI NEDİR?

Organik eserlerin içerisinde rastgele bir kollayıcı hususu olmadığı için 6 ila 12 ay arasında kesinlikle tüketmeniz gerekiyor.

Yorum Ekle