Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
.org Alan Isminin Fiyatı Muhtemelen Katlanacak

.org Alan Isminin Fiyatı Muhtemelen Katlanacak

Alan isimlerinin en ünlülerinden .org‘u yönetim eden Public Interest Registry (PIR), kişisel anamal şirketi Ethos Capital tarafından satın alınacağını duyurdu. Bu satın almanın sonucunda .org alan isimlerinin fiyatı, değerli kademede artabilir.

PIR, şimdiye kadar kar hedefi gütmeyen bir alan ismi kayıt kuruluşuydu. Gelgelelim 2020’nin birinci çeyreğinde, itilafın tamamlanmasıyla birlikte kar hedefli bir şirketin modülü olacak. Bu durum, .org alan isimleri kar hedefi gütmeyen kuruluşlara ayrıldığından başları biraz karıştıracak.

Public Interest Registry’nin CEO’su, satın almayla ilgili basın duyurusunda bu sahip değişikliğinin .org topluluğunu etkilemeyeceğiyle ilgili bir açıklama yaptı.

İnternet kayıt kuruluşu ICANN, bu yılın başında .org alan ismi için fiyat limitlerini kaldırmayı kabul etmişti. Bu durum, kar emeli gütmeyen ve yüksek alan ismi fiyatlarını ödemekte zorlanacak birçok kuruluşta şok tesirine neden olmuştu. PIR birinci aşamada .org’un fiyatını artırmayı planlamadığını söylemişti, fakat kurumun sahibi artık kar emeli güden bir şirket olduğundan, fiyatın birebir kalma ihtimali nispeten düşük.

Yorum Ekle