Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
OPPO, Yeni Reno2 Serisinin Londra’da Tanıttı!

OPPO, Yeni Reno2 Serisinin Londra’da Tanıttı!

OPPO, yeni Reno2 Serisini Londra’da İngiliz Ulusal Balesi’nde düzenlediği bir lansmanla tanıttı. CHIP Online olarak mekanında takip ettiğimiz lansmanla eş vakitli olarak tanıtılan yeni modellerden Oppo Reno2 incelemesini sizlerle paylaştık.

Tanıtılan yeni telefonlarla ilgili daha ziyade detay almak ve Oppo’nun Türkiye planlarını öğrenmek için lansman sırasında Oppo Türkiye Pazarlama Yöneticisi Sibel Esenalp ile bir röportaj gerçekleştirdik. Çabucak yukarıda medya röportajı izleyebilir ve yeni telefonlarla ilgili tüm haberler için makalenin geri kalan kısmını okuyabilirsiniz.

OPPO, Reno2 modellerinin lansmanıyla yerküre sanayisindeki başkan marka konumunu güçlendirdi. Aktiflikte iki yeni modelini tanıtan OPPO, tıpkı devranda Avrupa pazarına yönelik genişleme planlarını da paylaştı.

OPPO Küresel Yönetici Yardımcısı Alen Wu aktiflikte yaptığı konuşmada, OPPO eserlerindeki amiral gemisi özellikler, kamera ve tasarım meydanlarında gerçekleştirdikleri yenilikler sayesinde Avrupa pazarında istikrarlı bir formda büyüdüklerini söyledi. OPPO’nun 2020’de Almanya, Portekiz ve Belçika pazarlarında da uzunluk göstereceğini açıklayan Alen Wu, laflarına şöyle devam etti:

“OPPO olarak, bir yıldan uzun bir vadedir Avrupa’daki bölgemizi sağlamlaştırdık. Şu an 10 Avrupa memleketinde faaliyet gösteriyoruz. 2020’de yeni devletlere gerçek yaygınlaşmak ve büyümeye devam etmek istiyoruz. Bu yolda en kıymetli avantajımız ise kullanıcıların eserlerimize aşık olması. ‘Yenilik’, ‘tasarım’ ve ‘tüketici odaklı bir yaklaşım’ hususlarına odaklanarak, kullanıcılarımızla sıcak bir bağ kurmayı başardık. Reno2 serisi de birebir pahaları temsil ediyor. Serideki eserlerimizi, kullanıcıların tüm aksiyonları adeta bir profesyonel üzere yakalayabilmelerini sağlayan en yeni kamera ve görüntü teknolojileriyle donattık. Telefonların dizaynları kullanıcılara sürükleyici ve şık bir deneyim sağlıyor. Reno2 serisini, kullanıcıların yalnızca günlük muhabere muhtaçlıklarını değil tıpkı devirde ömür üslubu seçimlerini de karşılayacak biçimde tasarladık. Teknoloji, sanat ve tasarımı buluşturarak, bir akıllı telefonda mümkün olansınırların ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Bu vizyonumuzun, müşterilerimiz tarafından da beğeniyle karşılanacağına inancımız tam.”

Reno2 serisinin oluşturulmasını sağlayan yenilikler, görsel etkileşim, fotoğrafçılık, cümbüş ve içtimaî deneyimler açısından kullanıcıların yaratıcılığını farklı bir boyuta taşımasını sağlıyor.Yeni seri, birinci sefer dörtlü kamera kurulumunun yanı sıra, fotoğraf ve görüntü gayesiyle 5x Hibrit Zoom, Ultra Gece Modu, Ultra Görüntü Sabitleyici, Ultra Geniş Açı özellikleri ile geliyor. Reno2 serisi, kullanıcıların yerküreyi adeta yaratıcı bir stüdyo üzere kullanarak istedikleri konumda ve hengamda kusursuz görsel içerikler yakalamalarına imkan tanıyor.

Reno2’nin İngiliz Ulusal Balesi’nde yapılan Avrupa lansmanında, ünlü sanatçı Adrian Gas tarafından bir koreografi de gerçekleştirildi. Konuklar performansı izlerken, bir yandan da Reno2’nin Hibrit Zoom, Ultra Gece Modu, Ultra Medya Sabitleyici üzere özelliklerini test etme fırsatı buldu.

Yaratıcılığın sonlarını zorlayan yeni kamera teknolojileri

Mobil fotoğrafçılığın sonlarını zorlamaya kendini adayan OPPO, Reno2 serisini dört kamerayla donattı. Reno2’de; 48MP Ultra Net Ana Kamera, 13MP Telefoto Lens, 8MP Geniş Açı Lens ve 2MP Mono Lens özellikleri bulunuyor. OPPO başkaca odak uzunlukları arasında geçiş yapmak için “Fusion Imaging” teknolojisini kullanan 5x Hibrit Zoom ve 20x Dijital Zoom özelliklerini geliştirdi. Bu özellikler, konser üzere etkinlikler sırasında yapılmak istenen uzun uzaklıklı çekim senaryolarında net, ultra kaliteli içerik yaratılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, sahnede izledikleri sanatkarların fotoğraflarını uzun aralardan de net bir halde çekebiliyor. Reno2 Z’de ise 48MP Ultra Net Ana Kamera, 8MP Geniş Açı Lens, 2MP Mono Lens ve 2MP Portre Lensi bulunuyor.

Reno2 serisinin Ultra Gece Modu, bölümdeki en süratli gece modu olarak dikkat çekiyor. Reno2 Ultra Gece Modu, güçlü bir NPU ve ince ayarlı algoritmalar yoluyla bir seri farklı gece manzarası sunuyor. Donanım ağında optimize edilmiş yapay zekâ parazit azaltma özelliği ile fotoğraflar çıplak gözle görülebileceklerin ötesine geçebiliyor. Yeni Reno serisi ile kullanıcılar artık havai fişek yahut mum ışığında akşam yemekleri üzere etkileyici sahneleri harika netlikte yakalayabiliyor.

Günümüzde, tek bir fotoğraf karesi tüm hikâyeyi anlatmaya yetmiyor. Bu nedenle kişiler yaşadıkları anları, arkadaşlarıyla, aileleriyle ve yerküreyle paylaşmak için her zamankinden daha ziyade görüntü çekiyor. OPPO’nun sanayi önderi Ultra Medya Sabitleyicisi, medyaların istikrarını artırarak kullanıcıların çalışırken, kayak yaparken, kaykay yaparken, bisiklet sürerken ve daha pek çok aktivite sırasında sabit medyalar çekmelerini sağlıyor. Bu gelişmiş özellik, kullanıcıların titrek çekimlerini daha sahih bir halde ve 60 fps kare süratiyle yine kalibre ederek manzara sabitleme, akıcılık ve umum görüntü kalitesini artırma işlevini görüyor.

OPPO, medya deneyimini daha da güçlendirmek için SOLOOP isimli bir görüntü düzenleme ve paylaşma düzenleyicisi sunuyor. SOLOOP özelliği, kullanıcıların oluşturdukları görsel içeriği verimli ve profesyonel bir halde düzenlemesine imkan sağlıyor. Kullanıcılar, çekimlerin zamanlaması ve geçişleriyle eşleşecek biçimde müzikler de ekleyerek, bir dakika içinde kendi şaheserlerini yaratabiliyor. Reno2 ayrıyeten, görüntü arşivinde karakterler ve sahneler için albüm içeriğini akıllıca düzenleyen tahliller sunuyor.

OPPO’nun Reno2 serisinde getirdiği yenilikler yalnızca medya teknolojileri ile sonlu değil. Birebir hengamda kamera kurulumuna aşağıdaki yeni modlar eklendi:

Ultra Gece Modu: Ortam parlaklığının 1 lux’ten az olduğu durumlarda bile kullanıcıların net gece manzaraları yakalamasına imkan tanıyor. Karanlık bir sahneyi yakalamak yalnızca 2-2,5 saniye sürüyor ve bu sürat da Reno2’yi kesimdeki en süratli gece çekimi yapan modeller arasına sokuyor.

Ultra Geniş Açı Modu: Yeni seri, 119° (Reno2 Z) yahut 116° (Reno2) görüş sahası sağlıyor. Emele yönelik tasarlanmış tüm hareketli üzere geniş manzara fotoğrafları yahut medyalar çekmek için harika tahliller sunuyor.

Ultra Makro Modu: (Yalnızca Reno2): Bir nesnenin fotoğrafını 2,5 cm uzaklıktan, süratli ve kolay bir formda çekmeyi sağlıyor. Gözün hem fotoğraf hem de görüntü çekimlerinde göremediği ayrıntıları yakalıyor.

Güncelleme Portre Modu: Ayarlanabilir Bokeh HDR modu ile kullanıcılara 7 farklı portre çekimi imkânı veren iki yeni portre efekti içeriyor. Yeni Bokeh efekti, dalda bir birinci olarak dikkat çekiyor.

Kullanıcı merkezli tasarım pratikliği stil ile birleştiriyor

Reno2’de 6.5″ AMOLED ekran, 2400×1080 çözünürlük ve yüzde 93 ekran / gövde orantısı bulunuyor. Bu modelde, dayanıklı 6. Nesil Corning® Gorilla® cam kullanılıyor. Reno2 Z ise 2340×1080 çözünürlüğe sahip 6,5″ AMOLED ekrana, sertleştirilmiş 5. Nesil Corning® Gorilla® Glass’a ve yüzde 91 ekran / gövde orantısına sahip. Reno2 serisi ayrıyeten, parlak dış mekân ortamlarında bile yüzde 50 güç tasarrufu sağlarken kâfi parlaklık sunan Gün Işığı AMOLED ekranı ile birlikte geliyor. Bu teknolojiler Reno2 kullanıcılarına yerküreyi net bir formda keşfetme fırsatı verirken, onlara her anı yakalamak için yaratıcı imkanlar sağlıyor.

Ekranda ayrıyeten, Zımnî Parmak İzi Kilit Açma 3.0 özelliği bölge alıyor. Bu da kullanıcılara daha parlak bir kilit açma yeri ve daha süratli kilit açma imkânı sağlıyor.

Reno2’nin, ultra net arttan aydınlatmalı çekimleri ve büsbütün yeni Yapay Zekâ Sıklaştırma Modunu destekleyen, Reno2 Z’nin ise atmosfer ışığına sahip 16 MP pop-up kamerası bulunuyor.

OPPO yeni serisinde, üç münferit rengi bulunan tek kesim halinde kavisli gövdeler yarattı. Eserler, Parlak Siyah (Reno2 & Reno2 Z), Okyanus Mavisi (Reno2) ve Gök Beyazı (Reno2 Z) renk seçenekleri ile hazırlandı. Dizaynlarda üç katmanlı sıyırma teknolojisi kullandığından, ahizeler farklı açılardan farklı renk tonları göstererek, kısmi bir parlama efekti sunuyor. Ayrıyeten OPPO Reno2 serisine kişisel, ahizenin ışıklı dokusunun üzerine bindirilmiş benzersiz bir renk gradyan efekti üretiliyor.

Üstün performans sağlayan donanım ve yazılım

Reno2 serisi, Android 9.0’ın son sürümüyle çalışan ColorOS 6.1 tarafından destekleniyor ve daha yumuşak, daha sefalı ve etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Navigasyonu yönetmek için yeni hareketler sunulurken, telefonu tek elle kullanmak daha konforlu hale geliyor. Yeni seri, Touch Boost 2.0, Frame Boost 2.0 ve Oyun Ortamı üzere optimize edilmiş özelliklerle eksiksiz bir oyun deneyimi yaşatıyor. Reno2 serisi başkaca TUV Rheinland tarafından test edilerek; ekran, pil ömrü, performans ve sinyal gücü açısından beş yıldızlı oyun performansı sertifikası aldı.

OPPO Reno2 serisinde, süratli ve inançlı VOOC Süratli Şarj 3.0 teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji,   son adımda dengeleme şarj suratını ikiye katlayarak, yeni bir VFC algoritması kullanıyor. VOOC Süratli Şarj 3.0 teknolojisi, yaratıcılığın bekleyeceği vaktin olmadığı durumlarda kullanıcılara daha uzun ömürlü bir batarya sunmak için 4.000mAh (Typ) batarya ile bir araya geliyor. Bu sayede kullanıcıların, oyun oynarken yahut medya izlerken şarj tükenmesi konusunda endişelenmeleri gerekmiyor.

OPPO Reno2, 8GB RAM, 256GB ROM; Reno2 Z       ise 8GB RAM, 128GB ROM çekirdek donanım ile geliyor. OPPO Reno2 serisi Türkiye pazarında, Reno2 5599TL ve Reno2 Z 3799TL tavsiye edilen satış fiyatlarıyla mağazalarda ve operatörlerde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle