Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
OnePlus Concept One, Art Kameralarını Gizleyebiliyor

OnePlus Concept One, Art Kameralarını Gizleyebiliyor

OnePlus’ın Tüketici Elektronikleri Fuarı’nda (CES 2020) yeni bir konsept telefon göstereceğini biliyorduk. Artık bu konseptin art kameralarının “zımnî” olacağını da biliyoruz.

Twitter’da OnePlus Concept One’ı kısmen gösteren Çinli firma, 7 Ocak’taki tanıtım öncesinde telefondan görüntülü bir ipucu verdi. Wired’a nazaran OnePlus Concept One, elektrokromik camdan faydalanıyor. Bu “elektronik olarak kaplanabilen” ekran, art kamera lenslerini bir camın ardında gizleyebiliyor. Böylelikle üçlü kamera sensörü yalnızca tasarruf sırasında ortaya çıkıyor. Firma bu iş için daha evvel de birlikte çalıştığı İngiliz araba üreticisi McLaren ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi.

Telefon art kameralarını gizleyebilse de, kamera kısmını soluk olarak görebiliyorsunuz. Yani kamera kısmı, saydamlığını külliyen kaybetmiyor. Açılır kamera mekanizmalarına rastlasak da, bu cins bir teknolojiyi akıllı telefonlarda daha evvel görmemiştik. OnePlus Concept One’ın diğer yenilikler de sunup sunmayacağı bilinmiyor, lakin CES’te yakından görülmeyi hak ettiği kesin.

Yorum Ekle