Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
OneDrive, Yavaşça Samsung Cloud’un Mekanını Alıyor

OneDrive, Yavaşça Samsung Cloud’un Mekanını Alıyor

Samsung ve Microsoft, ağustos yaptıkları bir duyuruda, Galaxy telefonlarının muayyen Microsoft pratikleriyle geleceğini söylemişlerdi. Duyurusu sırasında Samsung, Outlook deneyiminin, OneDrive bütünleşmesinin ve Windows ile irtibatın altını çizmişti.

Galaxy 10’un Android 10 beta güncellemesinde dinamik hale gelen OneDrive bütünleşmesi, fotoğraf ve görüntüleri galeri pratiğinden direkt olarak Microsoft’un OneDrive hizmetine göndermenize imkan tanıyor. Cihaz gereksinimlerini karşılıyorsanız, galeri ayarlarına gidip Microsoft OneDrive hesabını yedekleme gayesi olarak ayarlayabiliyorsunuz. Bu durumda Samsung ’daki her şey (buluttaki çöp kutusu hariç) OneDrive’a aktarılıyor. Microsoft, fiyatsız 5GB’lık yerin yanında Samsung kullanıcılarına 15GB ek depolama sahası da veriyor.

OneDrive’a geçtikten sonra Samsung Cloud’a geri dönmenin rastgele bir yolu bulunmuyor. Samsung Cloud’un depolama planlarını parayla satın meydanlar, Samsung’tan fiyatlarını tam olarak geri alabiliyorlar. Bunun yanında fotoğraf ve medyalar, galeri pratiğinden OneDrive’a geçiş yaptıktan sonra da Samsung Cloud’daki bölgesini koruyor.

Samsung’un kendi bulut hizmetini kullanıcıların büyük kısmı OneDrive’a geçtikten sonra ne kadar mühletle işleteceği bilinmiyor. Samsung Cloud’un geleceği, Samsung Flow ve Samsung Email üzere geleceği bilinmeyen pratikler arasında.

Yorum Ekle