Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ombre nedir? Meskende adım adım ombre saç nasıl yapılır?

Ombre nedir? Meskende adım adım ombre saç nasıl yapılır?

Serinin en trend saç modellerinden biri olan ve tüm bayanların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en çok para kazandıkları ortamlardan biri haline geldi. Saçların diplerini yıpratmadan yalnızca uç kısımlarına yapılan ombre, düzgün yapıldığında çok güzel bir imaj oluşturuyor. Evet konutta ombre nasıl yapılır?

Fransızca’da gölge manasına gelen ombre, saç uçlarının saç diplerine nazaran daha açık tonlara boyanması tekniğine verilen bir hoşluk pratiğidir. Geçtiğimiz seride ismini sıkça duyduğumuz ombre, 2020 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Ombre saça gölge verirken, doğal geçişler sayesinde saçın ışıltı kazanmasını sağlar. Yanlışsız teknikler uygulandığında süper bir görünüm oluşturan ve doğal duruş sergileyen ombre, tesirli sonuç almak istiyorsanız kesinlikle bilirkişiler tarafından yapılmalıdır. Hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabilen bu usul saç diplerinin doğal renginde yahut boyalı gayrı bir tonda bırakıldığı saç modelinde, ekseriyetle şakaklar itibarıyla renk yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Bu nedenle gölge, kullanıcı düz saç boyalarına nazaran çok daha uzun ömürlü, ekonomik ve zahmetsiz görülüyor. Konutta de gölge saç modelini yapabileceğinizi biliyor muydunuz?  

GEREÇLER

Saç renginizden 2 yahut 3 ton açık saç boyası
Eldiven
Boya fırçası ve kabı
Alimünyum folyo

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle boyayı hazırlayıp bir kenara koyun. Daha sonra saçlarının ombre yapmak istediğiniz kısmı bir tarak yardımıyla tarayın . Bu konum saç diplerinizden en az 20 cm aşağıdan başlamalıdır.

Akabinde taradığınız saçlarınıza boyayı uygulayıp, folyo ile kapatın.

Şayet saçlarınız açık renk ise 25 -35 dakika, koyu renk ise 35-40 kadar bekletmeniz yerinde ocaktır.

Yorum Ekle