Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Olympus, Yeni Canavarını Tanıttı

Olympus, Yeni Canavarını Tanıttı

Olympus OM-D serisinin yeni makinesi OM-D E-M1X ile profesyonel spor ve aksiyon fotoğrafçılarının tüm a yanıt vermeye kararlı görünüyor. Başarılı imaj sabitleme (IS) performansı, tekrar geliştirilmiş ve süratli otomatik odaklama (AF) sistemi ve tıpkı vakitte yüksek süratli cevap ve elde tutulan yüksek çözünürlüklü çekim özelliklerine müsaade veren iki TruePic VIII manzara işlemcisine sahip olan kamera, etkileyici özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Üzerindeki tüm denetimlerin yine tasarlandığı OM-D E-M1X, entegre dikey tutuş sistemi sayesinde dikey ve yatay çekimlerde tıpkı sezgisel özellikleri sunuyor. Böylelikle kullanıcı vizör ile çekimlerde daha başarılı sonuçlar elde edebiliyor. E-M1X’te yeni bir seviyeye çıkan hava sızdırmazlığı sayesinde en kavi hava koşullarında bile çekimlerinizi aksatmadan yapabilirsiniz. Ayrıyeten kamera, gövdesinde bulunan 2 pil sayesinde yaklaşık 2.580 imaj çekimine imkan veriyor.

Tekrar Geliştirilen AF Sistemi

Yine geliştirilen çapraz tipte 121 noktalı AF sistemine sahip olan E-M1X, öngörülemeyen mevzu hareketlerini ve mevzu suratındaki değişiklikleri süratli bir biçimde takip edebiliyor. Yeni akıllı özne tespit özelliği, AF sisteminin sınırlı mevzuları (Motor sporları, uçaklar, trenler vb.) otomatik olarak tespit etmesini, optimum odaklama ve izlemesini sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar kompozisyona tam olarak konsantre olabiliyor.

Yüksek Süratli Performans

20.4 MP Live Mos sensöre sahip olan E-M1X, bünyesindeki iki adet TruPicVIII yüksek süratli manzara işlemcisi sayesinde açılış vadesi ve uyku modundan çıkma mühleti üzere temel performans faktörlerini çok daha süratli bir halde gerçekleştirebiliyor. İki adet yüksek süratli UHS-II SD kart desteği de sunan bu ikili işlemci tasarımı kullanıcılara sürat ve imaj kalitesini birebir anda sunuyor.

Dahili 5 eksenli imaj sabitleme sistemi, tripod muhtaçlığını ortadan kaldırarak çeşitli koşullarda elle çekim yapabilmenize imkan sağlıyor. Başkaca High Res Shot özelliği sayesinde maksimum 80 MP çözünürlükte görseller çekebildiğiniz fotoğraf makinesi 4K görüntü çekimine ve Fullhd 120 fps yüksek süratli medyalar çekebilmeye de imkan tanıyor.

Teknik Özellikler

20MP Four Thirds sensör

121-noktalı otofokus sistemi (Derin öğrenme temelli bahis tanıma özellikli)

Elde tutulan yüksek çözünürlüklü çekim modu

60 fps’ye kadar Raw + JPEG çekim (otomatik netleme ile 18 fps’ye kadar)

Pro Çekim modu, deklanşöre basmadan evvel kareleri kaydeder

Desteklenen lenslerle 7.5EV’ye kadar manzara sabitleme

‘Canlı ND’ çoklu çekim modu ND filtrelerini simüle eder

120fps’ye kadar çalışabilen 2.36M noktalı geniş LCD vizör

Şarj başına 870 çekim sağlayan ikili BLH-1 piller (CIPA)

Çift UHS-II SD hafıza kartı yuvası

Kapsamlı direkt denetim, çift AF kumanda kolu, eklemli dokunmatik ekran

UHD 4K / 30p medya ve 237Mbps’ye kadar DCI 24p

Kapsamlı, IPX1 sınıfı hava sızdırmazlığı

USB şarj desteği

Yük 997 gr (Pil ve hafıza kart dahil)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle