Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ölen Birinin Tweet’leri Nasıl Saklanır

Ölen Birinin Tweet’leri Nasıl Saklanır

Twitter, faal olmayan hesapları kapatma planlarını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Firma, bu kararından bir mühlet için geri adım atsa da, devranla tıpkı planı yürürlüğe koyabilir. Canlı olmayan hesapların kapatılmasının bir yan tesiri, artık Twitter’ı kullanmayan sevdiğiniz birinin tweet’lerinin kaybolması.

Twitter grubunun hesapları bir cins hatıra hesabına dönüştürmenin yollarını düşündüğü söyleniyor, lakin bu türlü bir işlev için nitekim çalıştığına dair bir haber yok. Bu yüzden 11 Aralık itibariyle canlı olmayan hesapların kaybolma mümkünlüğü var.

Rastgele bir hesabı korumak istiyorsanız, birinci tahlil elbette bu hesaba oturum açmaktan geçiyor. Böylelikle hesap, “faal olmayan hesap” durumundan kurtuluyor ve üstelik Twitter’ın dahili arşiv indirme işlevini kullanabiliyorsunuz.

Kişinin oturum açma malumatlarına sahip değilseniz, kusursuz bir prosedür olmasa da All My Tweetsile tweet’leri indirebilirsiniz. Web sitesini ziyaret ettikten sonra arşivini oluşturmak istediğiniz kişinin Twitter kullanıcı ismini yazın. All My Tweets, Twitter’ın API kısıtlaması nedeniyle son 3.200 tweet’ten tek sahifelik bir arşiv oluşturacak.

Bu yolla tüm tweet’leri kaydetmeniz mümkün olmasa da, bu tahlil kullanıcı için yerinde olacaktır.

Yorum Ekle