Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Öğrenci Hanesindeki Kıvılcım Tüm Toplumsal Medyayı Sardı

Öğrenci Hanesindeki Kıvılcım Tüm Toplumsal Medyayı Sardı

Yerküre çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan arkadaşlık platformları gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızı her sahada etkilemeye devam ediyor. Bugünlerde devletimizdeki bir öğrenci konutundan filizlenen fikir, içtimaî medyanın gündemine otururken, tanışma pratiklerine da yeni bir boyut kazandırdı.

Son birkaç içinde sıkça isminden laf ettirip, çevre medyanın gündemine oturan, bir küme Türk talebenin tasarladığı çevre platform, sair benzeri mecralara nazaran uyguladığı farklı siyasetlerle ve bayana yönelik siber zorbalığa karşı hassaslığıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti.

Programın içtimaî medyaya bomba tesiriyle düşmesinin asıl sebebi ise bu talebelerin 2 yıl boyunca sıfırdan kodlama öğrenerek yazdıkları programa bir iş adamı tarafından gelen teklif. Talebelerin yaptığı bu uygulamayı çok beğenen ama talebelerin gerekli reklam bütçelerinin de olmadığının farkında olan iş adamı 20 bin TL üzere bir rakam teklif ederek uygulamayı satın almak istiyor. Yıllarca emek vererek harcadıkları uygulamayı çıkarmanın hayalini kuran gençler tarafından, çevre medya ortamına aktarılan bu satın alma teklifi ve gerçekleşen diyaloglar #sakınsatmayınçocuklar hashtag‘ i altında Haluk LeventSefa KındırSüha Derbent gibi birçok ünlü ismin ve çevre medya kullanıcılarının büyük desteğiyle memleket gündemine yerleşti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle