Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
NVIDIA, Yeni Üstün Bilgisayarı EGX Edge’i Tanıttı

NVIDIA, Yeni Üstün Bilgisayarı EGX Edge’i Tanıttı

NVIDIA, AMD ile halihazırda halindeyken, artık Intel’in de ekran kartı pazarına dahil olmasıyla birlikte önümüzdeki periyotta biraz daha zorlanabilir diye düşünürken, şirket farklı bir hamlede bulundu. Saniyede tam 1,6 terabyte gücünde hesaplama yapabilen üstün bilgisayarı EGX Edge’i tanıtan NVIDIA, bu yeni harika bilgisayarı ile kıymetli şirketleri gözüne kestirmiş üzere.

NVIDIA’nın tanıttığı üstün bilgisayar EGX Edge, saniyede tam 1,6 terabyte’lık hesaplama yapabiliyor. Bu yeteneğiyle birlikte münhasıran yapay zeka, makine tahsili, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik hususlarının yanı sıra, küresel ölçekte yaygınlaşması için uğraş edilen 5G frekansları konusunda da büyük potansiyel sunan EGX Edge, şimdiden büyük markaların dikkatini üzerine çekmiş durumda.

Microsoft, Samsung, BMW ve Walmart üzere esaslı şirketlerin yanı sıra daha pek çok büyük şirketin radarına giren EGX Edge, şu anda halihazırda 100 binden ziyade şirket faal olarak kullanılıyor. NVIDIA, önümüzdeki devirde EGX Edge üstün bilgisayarının tasarruf sahasını genişletme ve elbette muhteşem bilgisayarının özelliklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Yorum Ekle