Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Nokia’nın yeni PureView Telefonu İçin Sıra Dışı Bir Özellik!

Nokia’nın yeni PureView Telefonu İçin Sıra Dışı Bir Özellik!

Geçtiğimiz hafta, Nokia’nın yeni üst seviye telefonunun, 2020’nin 2. yarısına erteleneceğine yönelik bir söylenti yayılmıştı. Artık ise birebir kaynaktan yeni bir söylenti, Nokia’nın, yeni cihazının (tahminen Nokia 9.2 Pureview) rakiplerinden farklı tutulmasını sağlayacak vurucu özelliği bulmuş olabileceğini söylüyor.

kullanıcısı @nokia_anew‘in söylediğine nazaran HMD Küresel, şu anda Nokia 9.2 PureView için ekran altı selfie kamerası teknolojisini test ediyor ve bu teknoloji, ön kameralar için gereken deliği sağlamak gayesiyle yerleştirilen çentiği ortadan kaldırmaya imkan tanıyabilir. Şayet bu söylenti doğruysa, bu özellik ile Nokia’nın 9.2 PureView telefonu, saklı selfie özelliğini piyasaya sunan birinci telefonlardan biri imkanını yakalayacak.

Kendisini öne çıkaracak yeni bir özelliğin yanı sıra, Nokia’nın yeni üst seviye telefonunun ertelenmesinin bir sebebinin de cihazda Snapdragon 865 işlemcisinin olduğundan emin olmak olduğu söyleniyor.

Nokia 9 PureView, Şubat tanıtımı sırasında eski Snapdragon 845 çipsetine sahipti ve bu da cihazın rakipleri önünde bir nesil artta olduğu hissini yaratmaktaydı. Firmanın birebir hatayı bir kere daha yapmaktan kaçınmak istemesi şaşırtıcı olmaz.

Natürel ki bütün bu malumatların şimdilik yalnızca söylenti olduğunu unutmamak gerekiyor. Daha kesin bir şey duymak için muhtemelen MWC 2020’ye kadar beklememiz gerekecek.

Yorum Ekle