Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nokia’da Bir Devrin Sonu Geldi!

Nokia’da Bir Devrin Sonu Geldi!

Nokia’nın kıdemli ismi Jorg Erlemeir, COO konumunun kaldırılması kararının akabinde, firmadan ayrılacağını duyurdu. Alman asıllı Erlemeir, Fin cep telefonu firmasında 20 yıldan uzun bir müddettir çalışıyordu ve hem Nokia’da, hem de Nokia Siemens Networks (NSN) ortak teşebbüsünde çeşitli rollerde bulundu: COO olarak Nokia’nın global çalışmalarından, çalışma modelini denetlemekten, tasarruf ve dönüşüm aksiyonlarını uygulamaktan sorumluydu. 1 Ocak 2020 tarihinde firmadan ayrılacak ve , Nokia liderlik ekibinin gayri üyelerine paylaştırılacak.

Erlemeier, “Nokia’da 25 yılın akabinde yeni uğraşlara hazırım” cümlesini kurarken, firmayı bir geçiş devri sırasında terk ettiğini ama firmadan ayrılırken “ uygunlaştırmak için hakikat planın uygulandığına inandığını” söyledi ve firmaya ve çalışma arkadaşlarına en âlâ dileklerini iletti.

Nokia Yöneticisi ve CEO’su Rajeev Suri ise “Joerg uzun vadeli, sağlıklı bir çalışma arkadaşı oldu. Firmadan benim teşekkürlerim ve pek çok değerli eği için minnettarlığım ile ayrılıyor” cümlelerini kurdu.

Nokia, 5G pazar hissesi için Ericsson ve Huawei üzere firmalarla yarışma ediyor ve uçtan uca ağ sunma yeteneğinin en değerli farkı olduğuna inanıyor. Lakin, 48 5G ittifakı ve 15 canlı ağ için anlaştığını belirtmesine karşın, 2019 ve 2020 yılları için finansal varsayımlar küçültülmüş durumda.

Yorum Ekle