Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nintendo Wii, Külliyen Sahipsiz Kalıyor!

Nintendo Wii, Külliyen Sahipsiz Kalıyor!

Şayet üzerinden geçen yıllara karşın hala Wii konsolunuzu kullanmaya devam ediyorsanız, Nintendo’nun size makûs bir haberi var. Firmanın Japonya kolu, internet sitesinde yaptığı duyuru ile 31 Mart tarihinden itibaren konsol için vermeyeceğini belirtti. Firmanın söylediğine nazaran 13 yıllık donanımın tamiri için gerekli olan modülleri bulmak artık zorlaşmaya başladı.

Nintendo, eserinizi bu tarihten evvel servise gönderseniz bile şayet elinde kesim kalmadıysa tamir edemeyebileceğini de söylüyor. Birebir formda Wii aksesuarları da yalnızca gerekli modül stoku bulunduğu sürece tamir edilecek ve sonrasında onların da tamiri durdurulacak.

Wii, birinci olarak 2006 yılında piyasaya sürülmüştü ve hareket denetimlerini için girdi formülü olarak kullanan birinci -akım konsoldu. Wii Sports üzere külliyen hareket etrafına kurulmuş deneyimler sunan denetim sistemi ve rakip donanımlara nazaran ucuz fiyatı, Nintendo’nun o nesil sırasında hem Sony hem de Microsoft’un rakip konsollarından daha ziyade satmasını sağlamıştı. Wii üretimi 2013 yılında durdurulmuştu.

Konsolun dikkat çeken iki ek sürümü bulunuyordu. RVL-101 model numaralı sürüm neredeyse büsbütün birebir gözükmesine karşın dikey noktasına yatay olarak konumlandırılacak halde tasarlanmıştı. Başkaca GameCube aksesuarları ve oyunları ile geri uyumluluk da kaldırılmıştı. Daha sonra 2012 yılında ise Wii Mini ortaya çıkmış ve daha da ileri giderek konsolun ağ yeteneklerini kaldırmıştı. 

Yorum Ekle