Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nintedo Hacker’ı, Büyük Bedeller Ödemeye Hazırlanıyor!

Nintedo Hacker’ı, Büyük Bedeller Ödemeye Hazırlanıyor!

Kaliforniyalı bir kişi, aralarında bir oyun sanayisi devine sızmak da bulunan seri günahlarının önemli sonuçlarıyla müsabakaya hazırlanıyor. Palmdale sakini Ryan Hernandez, hem Nintendo sistemlerini hackleme (bilgisayar dolandırıcılığı ve berbata kullanma) hem de evlat pornosu bulundurma birleşik suçlamalarını kabul etti.

Söylenilene nazaran Hernandez, 2016 yılında phishing saldırısı ile bir Nintendo çalışanının yetkilendirmelerini ele geçirdi ve bu malumatlar ile konsol üreticisi hakkında bilinmeyen haberleri çalarak kamuya sızdırdı. Velev duruşma kayıtlarına nazaran Mart 2017 tarihli sızıntı öncesinde Switch hakkında detayları da sızdırdı. Dahası, durma lafı vermesine karşın Haziran 2018’de Nintendo sistemlerini hacklemeye devam etti.

FBI’ın Haziran 2019’da tüm cihazlarına el koyması ile sona eren Hernandez’in macerası, “çok sayıda” Nintendo sunucusuna yapmak, büyük ölçüde saklı bilgiyi çalmak, bunun hakkında Discord ve Twitter üzerinde övünürken, öbür mahallerde de olguların bir kısmını sızdırmak üzere hatalar içeriyor. Velev Nintendo’nun ağındaki potansiyel açıklıkları kendi topluluğu ile de paylaştı.

Dava, 3 yıllık mahpus cezası önerisi, Nintendo’ya karşı kabahatler sebebiyle 259.323 dolar zarar tazminatı taleplerini içeriyor. Hernandez hakkında karar 21 Nisan tarihinde verilecek. Ama kabahatlerin kabul edilmiş olması, cezaları da nereeyse katılaştırmış durumda. Dava, özellikle Nintendo için, gelecekte firmayı hackleyerek kapalı haberleri ele geçirmek isteyen kimselere karşı bir ileti vazifesi de görüyor.

Yorum Ekle