Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nimes Combo Jel: Ne işe yarar? Fiyatı 2020

Nimes Combo Jel: Ne işe yarar? Fiyatı 2020

Nimes Combo Jel

Nimes Combo Jel ; Eklem bölgelerinde bulunan bel, sırt ve boyun aynı zamanda eklem bölgelerinde kireçlenme için faydalı ve tesirli olan bir kremdir. Ağrılara dayanamıyorsanız ve eklem bölgenizde aşırı ağrılarınız var ise kesinlikle bir doktora danışarak bu jel kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bel sırt ve boyun veya kireçlenme için çok etkili olan bu jelin etkili bir ağrı kesici özelliği vardır. O yüzden bu yazıyı yani kullanmanız gereken bu jel hakkında detaylı bilgileri haberimizin detaylarında kesinlikle okumalısınız. Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Fiyatı nedir?

Ağrı kesici özelliğiyle herkesin bildiği Nimes Jel in etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. Uygulandığı kesimde kas gevşetici ve ağrı kesici bir tesir gösteren bu jel, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt nahiyesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza yahut spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır. Kesinlikle bir eksper önerisi almadan kullanmamanız gereken bu jelin içerisindeki alerjik reaksiyon göstererek önemli sıhhat problemlerine yol açabilir. Sanovel ilaç sanayi tarafından İstanbul’da üretimi yapılan bu jel 50 gramlık beyaz tüplerde satılıyor. Yalnızca eczanelerde bulabileceğiniz bu jel, son devirde yararlarından ötürü çok daha çokça kullanılmaya başlandı.

Nimes Combo Jel nasıl kullanılır?

2012 yılından beri eczanelerde satışı yapılan bu jel, ilaç yutmak istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Osteoartrit yani kireçlenme tedavisinde kullanılan bu jeli,  vücudunuzda burkulma, incinme, ezilme gibi olayların sonrasında da uygulanabilir. Ağrılı kas kasılmaların semptomatik tedavisinde sıklıkla uygulayabilirsiniz.

Kullanırken kesinlikle cilt yerini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayın. 15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve durumlarından rastgele biri gelişirse, ilacın tasarrufunu bırakıp hekiminize başvurun.

Nimes Combo Jel nasıl kullanılır?

Nasıl Kullanılır

Öncelikle hekiminiz nasıl kullanmanız gerektiğini önerdiyse o biçimde kullanın. Başka türlü kullanacaksanız jeli tedavi edilecek ortama kâfi ölçüde ince bir tabaka halinde sıkın. Hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Kesinlikle kuvvetli bir formda ovarak sürmeyin. Günde 3-4 kez uygulanabilir.

Nimes Combo Jel 2020 Fiyatı

2020 FİYATI

Reçeteli ya da reçetesiz eczanelerde satın alabileceğiniz Nimes Combo Jel, Sgk tarafından karşılanan ilaç kümesine girmektedir. 2020 fiyatı ise 34.39 TL‘dir.

Yorum Ekle