Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı

Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı

Kireçlenme, bel sırt ve boyun ağrılarında ağır bir biçimde yaşayanların kesinlikle doktora danışarak kullanması gereken Nimes Combo Jelin tesirlerini okumalısınız. Şayet size münasipse kullanmanız gereken bu jel, hakkında detaylı haber istiyorsanız haberimizin detaylarında kesinlikle okumalısınız. Nimes Combo Jel ne işe yarar? Nimes Combo Jel nasıl kullanılır? Nimes Combo Jel fiyatı nedir?

kesici özelliğiyle herkesin bildiği Nimes Combo Jelin etken maddesi Tiyokolşikosid ve Nimesulid‘dir. Uygulandığı kesimde gevşetici ve kesici bir tesir gösteren bu jel, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt kesimi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza yahut spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda ve ortopedik ameliyat sonrası ağrılarda kullanılmaktadır. Kesinlikle bir eksper önerisi almadan kullanmamanız gereken bu jelin içerisindeki alerjik reaksiyon göstererek önemli sıhhat dertlerine yol açabilir. Sanovel ilaç sanayi tarafından İstanbul’da üretimi yapılan bu jel 50 gramlık beyaz tüplerde satılıyor. Yalnızca eczanelerde bulabileceğiniz bu jel, son periyotta yararlarından ötürü çok daha çokça kullanılmaya başlandı. 

2012 yılından beri eczanelerde satışı yapılan bu jel, ilaç yutmak istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Osteoartrit yani kireçlenme tedavisinde kullanılan Nimes Combo Jel,  burkulma,incinme, ezilme üzere durumların sonrasında da uygulanabilir. Ağrılı kas kasılmaların semptomatik tedavisinde sıklıkla uygulayabilirsiniz. 

Kullanırken kesinlikle cilt kesimini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayın. 15 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından rastgele biri gelişirse, ilacın tasarrufunu bırakıp hekiminize başvurun.

NİMES COMBO JEL NASIL KULLANILIR? 

Öncelikle hekiminiz nasıl kullanmanız gerektiğini önerdiyse o formda kullanın. Vesair türlü kullanacaksanız jeli tedavi edilecek kesime ehil ölçüde ince bir tabaka halinde sıkın. Hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Kesinlikle kuvvetli bir halde ovarak sürmeyin. Günde 3-4 sefer uygulanabilir. 

NİMES COMBO JEL FİYATI

Reçeteli ya da reçetesiz eczanelerde satın alabileceğiniz Nimes Combo Jel, Sgk tarafından karşılanan ilaç kümesine girmektedir. 2020 fiyatı ise 38.53 TL​’dir.


Yorum Ekle