Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Netflix’ten Spotify Serisi Geliyor!

Netflix’ten Spotify Serisi Geliyor!

Aaron Sorkin‘in The Social Network için 2. senaryoyu yazması beklenirken Netflix, globalleşen bir öteki teknoloji start-up firmasının hikayesi ile kişileri çekmeye çalışıyor. Firma, geçtiğimiz yaptığı duyuruda Spotify ve ortak kurucuları Daniel Ek ve Martin Lorentzon hakkında yeni bir özgün seri hazırladığını açıkladı.

Girişim hakkında şimdi çok ziyade detay bulunmuyor. Netflix, ortaya çıkan eserin bir belgesel mi, yoksa dramatize edilmiş bir anlatım mı olacağını söylemedi. Lakin firmanın girişim hakkında söyledikleri ve girişimin yapımcısının, dramaları ile ünlü Yellow Bird UK olduğu düşünülürse, 2. seçenek daha muhtemel gözüküyor.

Netflix’in verdiği haberlerin arasında, şimdi isimsiz serinin hem İngilizce, hem de İsveç lisanlarında çekileceği mahal alıyor. Velev Netflix, Spotify’ın ana vatanından pek çok ismi de takıma dahil etmiş üzere gözüküyor.

Firma, Netflix’te Quicksand üzerinde çalışmış olan Per-Olav Sørensen‘i imalat direktörü olarak etiketlemiş durumda. Başkaca senaryo da İsveçli işletmenin yükselişinin gazeteciler Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud tarafından kaleme alınmış kurgu olmayan anlatımı olarak tanımlanabilecek Spotify Untold’tan ilham alacak. Lakin görünene nazaran, The Social Network’ün bilakis Netflix’in Spotify serisi, anlatılanlar hakkında daha uygun bir portre çizecek.

Yorum Ekle