Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Netflix’ten “Durum Raporu”

Netflix’ten “Durum Raporu”

Netflix, 2019 üçüncü çeyrek sonuçlarını yayımladı ve beklediği 7 milyon üyenin biraz daha azına (6,77 milyon) ulaştığını açıkladı. Firma, en son fiyat yükseltimi akabinde ABD’de daha az üyenin kalıcı olduğunu söylerken, bu durumu “daha çokça gelirle, konumumuzu güçlendirmek ismine hizmetimizi daha da geliştirmek için yatırım yapmaya devam edeceğiz” cümlesiyle savundu.

Netflix için işler çok da beğenilmeyen gidiyor üzere görünmese de, önümüzdeki devrin şiddetli geçeceği kesin. Amazon Prime ve Hulu’nun yanı sıra bu yılın ilerleyen devrinde sunulacak olan Disney+ ve Apple TV+ ile yarışma, şirketi zorlayacak.

Netflix, Kanada’daki büyüme grafiği ile ABD karşılaştırmasını göstererek, Hulu’nun tesirinin bu grafiklerde neredeyse olmadığını anlattı. Daha çokça rakibin piyasaya girmesi ile bir arada yatırımcıların tasalarını gidermek, firma için hayli kıymetli olacak. Disney’in sahip olduğu görüntüler için yayınladığı liste ile birlikte, Netflix’in yayınlarının baştan aşağı karşılaştırılacağı kesin.

Firma, İngilizce olmayan özgünler konusunda da yatırımını arttırdığını söylüyor. Disney ve Apple daha düşük fiyatlar ile sunulmasına karşın, Netflix’in aslında sahip olduğu ölçüye ulaşmaları vakit alacak ve bir mühlet sonra karlı bir hale gelmek için Netflix üzere fiyatlarını arttırabilirler.

Yorum Ekle