Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.

Netaş, Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Dahil Oldu

Türkiye’de dijital dönüşümün mimarı Netaş, Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olmaya hak kazandı. Netaş, Borsa İstanbul’da süreç gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin bölge aldığı Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, bahisle ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) kapsamında 17 husus halinde oluşturulan Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları, sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyüme için kilit rol oynuyor. Bu bağlamda yatırımcılar için de muhit dostu, sürdürülebilir şirketler giderek kıymet kazanıyor. 2019 olguları de bunu kanıtlıyor. Bu yıl, kurumsal yatırımcıların neredeyse tamamı yatırım kararlarını verirken “iklim değişikliğini” göz önüne aldıklarını belirtiyor. Yatırımcıları ve şirketleri, topluluğun maksatları ile buluşturmak her geçen gün daha da kıymet kazanacak. Önümüzdeki periyot şirketler, çevresel ve toplumsal idareye, sürdürülebilirliğe daha ziyade yük vermek durumunda kalacak.”

Netaş sürdürülebilirlik için dört koldan çalışıyor

Netaş’ın sürdürülebilirlik meydanındaki çalışmalarına devam ettiğini belirten Altay, şunları kaydetti: “Netaş olarak sunduğumuz en değerli kıymetin teknolojimiz olduğunu düşünüyorum. Kuvvet asıllarının verimli kullanılmasını sağlayan, şirketlerin ve kurumların karbon ayak izlerini azaltmasına destek olacak yeni nesil teknolojiler geliştirmeye odaklanıyoruz. Netaş Şifa Ormanı başta olmak üzere toplumsal yarar sağlayan girişimlerimizle fırsat eşitliğini ve kırsal kalkınmayı önceliğimize alıyoruz. Ekosistemimizin sürdürülebilir büyümesi için start-up, mekteplileri, üniversiteleri  destekliyoruz, bölümümüzde bayan çalışan nispetlerinin artırılması için çalışıyoruz. Muhit, sıhhat ve güvenlik siyasetimiz çerçevesindeki faaliyetlerimizle, etrafa karşı sorumluluklarımızı ve taahhütlerimizi mekanına getiriyoruz.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle