Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Muz kabuğunun cilde yararı var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?

Muz kabuğunun cilde yararı var mı? Cilt bakımında muz nasıl kullanılır?

Meyveler arasında en çok tüketilen tıpkı vakitte doyurucu tesiri bulunan muz, hem vücuda hem de cilde birbirinden inanılmaz yararları bulunuyor. Besleyici özelliği ile bilinen muz bilirkişilerin radarına girdi. Cilt lekelerinden sivilcelere ve daha birçok yararı bulunan muzun cilde yararlarını sizler için derledik. Duyunca çok şaşıracağınız muzun cilde yararları ve hanede muz maskesi tanımları.

Muz, güçlü bir potasyum aslıdır. İçerdiği vitamin ve minerallerle vücuda birçok yararı bulunan muz, kalp sıhhati için hekimlerin da önerdiği meyveler arasında konum alıyor. Spor ve diyet yapanların da ilgi odağı olan bu meyveyi sevmeyen yoktur. Güneydoğu Asya’nın tropikal nahiyelerinde olarak yetişen muz, devletimizin de en çok tüketilen meyveleri arasında. Hal bu türlü olunca mütehassıslar da severek tüketilen bu meyveyi mercek altına aldı. Sağlıktan diyete, sıklıktan bakımına kadar inanılmaz yararları bulunan muzun cilde olan yararlarını sizlerle paylaşıyoruz. Konutta her gün tükettiğiniz muzun cilde yararlarını öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız kesinlikle metnimizi inceleyebilirsiniz.

Muzun içerisinde bulunan B vitamini sayesinde Oksidatif gerilime ve yaşlanmaya neden olan hür radikallere karşı savaşarak gecikmesine yardımcı olur. Siz de yaşlılık izlerinin gecikmesini istiyorsanız kesinlikle her gün 1 tane muz tüketmelisiniz.

Hassas, esnek ve tıpkı devranda kızarık bir cildiniz varsa muz maskesi sayesinde bu durumu oradan kaldırabilirsiniz. Kimyasal içeren riskli kozmetik eserleri tercih etmek mahalline doğal bir ile maske uygulamak cildinize çok uygun gelecektir.

Muzun içerisinde bol ölçüde çinko bulunuyor. Çinko ise ciltte oluşan sivilcelerin iltihaplanmasını önleyerek mikropların uzaklaşmasına destek oluyor. Birebir vakitte bol ölçüde C vitamini barındıran muz cilt sıhhatini koruyarak kolajen üretimini hızlandırır.

Cildiniz için eksiksiz bir olan muz, içerisinde bulunan A vitamini sayesinde cildin nem orantısını artırır hem de hasar görmüş, kurumuş, matlaşmış cildi kısa müddette onarır. Cildinizin kuruluğundan ve gerginliğinden şikayetçiyseniz olgunlaşmış muz ile bir maske hazırlayabilirsiniz.

MUZ İLE YAPILAN MASKE TANIMLARI

CİLDİ NEMLENDİREN MASKE TANIMI

Olgunlaşmış muzun yarısını bir kasenin içerisinde ezin. Göz muhiti hariç cildinize eşit ölçüde uygulayın. 25 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Maskenin tesirini arttırmak için içerisine az ölçüde bal ekleyebilirsiniz.

KURU CİLTLERE MUZ MASKE TANIMI

1 tatlı kaşığı yoğurt ,1 ampül E vitamini ve 1 tane muzu püre olana kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayıp 30 dakika kadar bekletin. Bekletilmiş muzu suyla temizleyebilirsiniz.

Yorum Ekle