Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır? Munderm Jel fiyatı

Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır? Munderm Jel fiyatı

Akne ve tedavilerinde kullanılan Munderm mütehassısların sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği birebir vakitte reçete ettiği bir kremdir. Son günlerde merak edilen Munderm ne işe yarar? Munderm nasıl kullanılır? Munderm cilde yararları nelerdir? Munderm yan tesirleri nelerdir? Öğrenmek için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

Munderm jel; çok tesirli bir sivilce kremidir. Sivilceleri yok ettiği üzere sivilcelere neden olan bakterilerin üzerinde yayılmasını önleyen Munderm , çoklukla ergenlik periyodu ile birlikte oluşan sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmek için tabipler tarafından reçeteye yazılır. Kullananlar tarafından yüz ve alın kesiminde oluşan sivilceleri geçirmede çok tesirli olduğu söylenen Munderm jel, düzenli kullanıldığında yalnızca sivilceleri değil siyah nokta mahsusen yağlı imgeye sahip siyah noktaların yok olmasında kullanılır. Munderm jel 30 gramlık tüplerde satılıyor. İçerisinde Eritromisin, İsotretinoin olan bu jel sivilcelerin yanı sıra siyah noktaların da giderilmesinde faal rol oynar.  Mutlaka tavsiye üzerine kullanılmaması gereken bu jel, tabip denetim sonrasında tedavi gayeli kullanılmalıdır. Kullanıldığı taktirde farklı cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

MUNDERM KREM NASIL KULLANILIR?

Mütehassıslar tarafından yazılan Munderm jelden olumlu ve tesirli bir sonuç almak istiyorsanız 6-8 hafta sistemli halde kullanmanız gerekir.  Dertli nahiyeyi şıkça temizleyin. Akabinde jeli sürüp, emilmesini bekleyin. Jeli sürdükten sonra su ile temas etmemesine kesinlikle itina gösterin. Gün içerisinde 2 kere sürebilirsiniz. Jeli sürdükten sonra kesinlikle ellerinizi bol suyla yıkayın.

 Jeli sürdükten kısa bir müddet sonra kızarma ya da tahriş ile zıdda kalırsanız, nemlendirici uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde 2 seferden ziyade tatbik yapmayınız. 

MUNDERM JELİN YAN TESIRLERI NELERDİR?

Sivilce ve akne tedavisinde kullanılan bu jel yan tesirlerini gösteren bir ilaçtır. İçerisinde bulunan unsurlar kimi kimselerde alerjik reaksiyon oluşturarak tahriş, kızarıklık ya da daha farklı belirtilerle kendini gösterebilir. Yapılan araştırmalara nazaran Munderm jelin tasarrufu 12 haftayı mutlaka geçmemelidir. Mütehassıs hekiminize belirtilerden biriyle karşılaştığınızda kesinlikle söylemelisiniz.

Yutkunma zorluğu, boğazda tahriş hissi, ağızda ve dudaklarda aniden şişme, kaşıntılı isilik üzere alerjik belirtiler görülebilir.

Jeli sürdüğünüz kesimde soyulma, kızarıklık, yerde ağrı, kaşıntı, cilt hassasiyeti, ciltte yanma hissi, pratik noktasında batma hissi, ciltte kuruluk üzere durumlarla karşı zıdda gelebilirsiniz.

Ciltte renk değişikliği, renginin soluk olması, şiddetli ishal ve geçmeyen şişlik üzere yan tesirler bu kremi kullananlar tarafından karşı zıdda kaldıkları bir durumdur. 

MUNDERM JELİN FİYATI NEDİR?

Munderm jel kremin 2020 fiyatı 22.73 TL’dir.


Yorum Ekle