Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Mozilla Thunderbird’ün Artık Yeni Bir Konutu Var

Mozilla Thunderbird’ün Artık Yeni Bir Konutu Var

Mozilla, tanınan eposta istemcisi Thunderbird hakkında bir müddettir epeyce sessizdi. Firmanın bir vade evvel canlı olarak geliştirmeyi durdurduğu Thunderbird’ün artık yeni bir sahibi var.

Mozilla Vakfı’nın yeni bir yan kuruluşu olan MZLA Technologies Corporation, eposta istemcisinin yeni hanesi olacak. Mozilla, bu değişikliğin Thunderbird’ün firma içerisindeki günlük süreçlerini etkilemeyeceğini söylüyor. Mozilla, Thunderbird’ün özgür ve açık kaynaklı olmayı sürdüreceğini vurgularken birebir yayın planını takip edeceğini girişim ekibini koruyacağını belirtiyor.

Açıklamaya nazaran bu hamle, Thunderbird’ün iştirakler üzerinden ve bağışlar yoluyla fon toplamasının yolunu açacak. Mozilla’ya nazaran Thunderbird’ün MZLA Technologies Corporation’a geçişi, “yeni çalışanların işe alınmasını kolaylaştıracak ve daha evvel mümkün olmayan fikirlerin kovalanmasına müsaade verecek“.

Mozilla, Thunderbird’ün tıpkı kalacağının altını çiziyor. Açıklamalar, Thunderbird’ü heyecan verici bir geleceğin beklediğini gösteriyor. Gelen haberlere nazaran Thunderbird’ün planları, önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak. Masasüstü eposta istemcisinin yenilik planlarıyla ilgili gelişmeleri merakla takip edeceğiz.

Yorum Ekle