Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Monster Pusat V6 incelemesi  Monster Pusat V6 İnceleme

Monster Pusat V6 incelemesi Monster Pusat V6 İnceleme

  • Giriş seviyesi için bütçe dostu seçenek
  • 7 adet programlanabilir tuş
  • Konforlu yapı
  • RGB tesiri yaratan efektler
  • Tartı seçenekleri
  • DPI aralığı çok

Bildiğiniz üzere Monster’ın dizüstü bilgisayarları çabucak her ay yeni modelleriyle bir arada bizlerle oluyor. Şu an yeni modellerini beklediğimizi de söyleyelim. Yakında yeni seri canavarlara yakından bakacağız. Bu arada şayet münhasıran incelememizi istediğiniz bir model varsa, kesinlikle tahlillerde bizlere belirtin ki, öncelik verebilelim.

Bugünkü inceleme mevzumuza gelecek olursak, Monster’ın oyuncu aksesuarlarından birine yakından bakacağız. Bugün Monster Pusat V6 oyuncu faresi elimizin altında. Münhasıran münâsib fiyatlı ve yeterli bir fare arayanlara hitap eden Pusat V6, pek çok yanıyla nispeten ilgimizi çeken bir model oldu. Pekala, neden? Acilen incelemeye başlayalım.

Pusat V6, dediğimiz üzere münasip fiyatlı ve buna bağlı olarak da giriş seviyesi oyuncu farelerinden biri. Buna mütenasip olarak da bu kategoride çok sık önümüze çıkan Pixart 3325 sensöre sahip. Bu sensör, bu kategori için çok yerinde bir seçim.

Teknik olgularından devam edecek olursak, farenin 10000 DPI‘ya kadar çözünürlük desteği sunduğunu, 125 ila 1000Hz arası frekans ve 20G hızlanma kıymetlerine sahip olduğunu da belirtelim. Bunlarla bir arada farenin temel tartısı 134 gram. Lakin dilerseniz tartısı arttırabiliyorsunuz. Farenin teflon tabandan oluşan alt yüzeyinde bir tartı haznesi var ve kutu içeriğinde de 2.5 gramlık 8 adet kurşun nokta alıyor. Bunları bu hazneye yerleştirerek yük ayarı yapabiliyorsunuz.

Daha evvel sizlerin merak ettiği Pusat V7 Wireless modelini incelemiştik. Pusat V6 ise farklı olarak kablolu yapıya sahip bir fare. Altın kaplama USB ve yekunda 1.8 metre uzunluğunda örgü kabloyla gelen fare, tasarım olarak da pek rahat bir tutuş sağlıyor. kenarları sert plastik, üst kısmı ise kaymaz plastik gereç ile kaplanmış.

Bilhassa sağ el yapısına münâsib olarak tasarlanan Pusat V6, başparmağın altında 2 adet tuş getirirken, fare üzerinde yekun 7 adet tuş bulunuyor. Bunları programlayabilmeniz elbette mümkün. Monster’ın web sitesinden indirebileceğiniz 9 MB’lık yazılımı üzerinden makro atamalarını ve çeşitli ayarları yapabiliyorsunuz.

Bu ayarlardan biri de kuşkusuz farenin ışıklandırmasına şahsi. Pusat V6, 7 renk aydınlatmaya sahip. RGB değil, lakin aralarında farklı geçiş efektleri belirleyerek RGB tesiri yaratıyor. Yeniden bu ayarı da yazılım üzerinden halledebiliyorsunuz.

Bu arada bu yazılım üzerinden dediğimiz üzere çeşitli ayarları yapılandırabiliyorsunuz. 3 farklı profil oluşturabiliyor, yeniden DPI kademesini de buradan farklı profillerde belirleyebiliyorsunuz. Fakat DPI seçimlerini 500 ve katları formunda yapabiliyor, ara seçimleri ne yazık ki belirtemiyorsunuz.

Özetle

Sonuç olarak Pusat V6, giriş seviyesi âlâ bir oyuncu faresi arayanlar için avantajlı modellerden biri oluyor. Elbette sırf oyunlar için değil, umumî tasarruf için de o denli. Gerek programlanabilir tuşları, gerek rahat yapısı ve fiyat/performans modellerinden Pixart 3325 sensörüyle hem günlük tasarruf için hem umumi oyun deneyimi için tatmin edici bir seçenek oluyor Pusat V6. Fiyatı ise dediğimiz üzere hayli münasip. Şu an Pusat V6’yı piyasada 159 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Monster Pusat V6 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Monster Pusat V6
Eser Tipi Fare
CHIP Online Notu 81
Üretici Monster
Teknik Detaylar
Ilişki Kablolu
Sensör Pixart 3325
Programlanabilir Tuş 7 adet
DPI 10000
Hızlanma 20G
Kablo Uzunluğu 1.8 m.
Işıklandırma 7 renkli
Boyutlar 112 x 71 x 38 mm
Tartı 134 gr.

Satın Al

Yorum Ekle