Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Mısır ununun cilde yararları nelerdir? Mısır unu maskesi nasıl yapılır?

Mısır ununun cilde yararları nelerdir? Mısır unu maskesi nasıl yapılır?

Tane mısırın kurutularak öğütülmesiyle elde edilen mısır ununun cilde birbirinden olumlu tesirleri bulunuyor. Bilirkişilerin yaptığı açıklamalara nazaran mısır ununun cilde yararlarını hazırladığımız metinde görebilirsiniz. cilde nasıl uygulanır merak edenler için detaylar haberimizde.

Mısır unu, kozmetik yerküresine süratli giriş yapan besinler arasında nokta alıyor. Vücut sıhhatine epeyce yararlı olan tıpkı devranda cilt bakımında da sistemli ve bilinçli bir halde kullanıldığında olumlu yanda tesirler sağlıyor. Peeling özelliği sayesinde ciltteki meyyit derileri temizleyen ve kan akışını hızlandırarak sağlıklı görünmesine neden olan mısır unu, bilirkişiler yaptığı açıklamalara nazaran; içerdiği vitaminler sayesinde cildin elastik yapısını artırarak yaşlanma aykırısı tesir oluşturuyor.

İçerisinde bulunan ağır ölçüde A vitamini sayesinde ciltteki toksinleri atan mısır unu, zararlı UV ışınlarına karşı da ciltte kalkan oluşturur. Güçlü bir ağartıcı özelliği olan mısır unu, koltuk altı kararması üzere ortamlarında beyazlamasına imkan sağlar. 

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önleyen mısır ununda bulunan çeşitli vitaminler, cildi nemlendirme tesiri de oluşturur.

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN MISIR UNU MASKESİ

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı ekleyerek şıkça karıştırın. Akabinde yüzünüze sürüp 15 boyunca bekletin. Ovalayarak ılık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz.

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa müddette dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle