Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Milletlerarası Teknoloji Sinemaları Şenliği Başlıyor!

Milletlerarası Teknoloji Sinemaları Şenliği Başlıyor!

Teknoloji farklı platformlar üzerinden kişileri birbirine bağlayarak hayatımızı güzelleştiriyor ve ileride önümüze yeni fırsatlar çıkmasını sağlıyor. Evet bu fırsatlar neler ve bize neler getirecek?

Tomorrow Unlocked Sinema Şenliği teknolojinin günümüzde hayatımıza nasıl tesir ettiğini ve gelecekte ne üzere tesirleri olacağını anlatan hikayeler içeren birinci memleketler arası sinema şenliği olacak. Şenlik yeniliklerin peşinde koşan sanatkarları, teknoloji tutkunlarını, düşünürleri, bilim adamlarını, hacker’ları ve girişimcileri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Kaspersky‘nin çevrim içi mecmuası Tomorrow Unlocked tarafından düzenlenen aktiflik, sinema yapımcılarını teknolojinin yerküreyi nasıl şekillendirdiğini anlatmaya davet ediyor. Ortaya çıkan yapıtların karmaşık teknik haberleri kolay anlaşılabilen etkileyici hikayelere dönüştürmesine ehemmiyet verilecek. Organizatörler işlenecek bahislerin saklılık, gelecek ve topluluklar üzere mevzuları içermesini lakin bunlarla da sonlu kalınmaması gerektiğini vurguluyor.

TUFF jürisi tarafından seçilecek en düzgün on kısa sinema 5 Nisan 2020’de Barselona’da gösterilecek. Büyük armağanı kazanan sinemanın yapımcısı 10.000 dolarlık armağana sahip olacak. Birinci dörde giren öteki sinemalar 3.000 dolar, geri kalan altı finalist de 1.000 dolarlık armağan alacak.

Kaspersky Küresel Marka İçerikleri Yöneticisi Povel Torudd, “Bu yaz çıkarmaya başladığımız Tomorrow Unlocked mecmuasından sonraki vesair büyük adım olan birinci sinema şenliğimizi başlattığımız için heyecanlıyız. Çağdaş yerküre teknolojiyle gelişiyor ve bu teknoloji geleceğimizi şekillendiriyor. Lakin herkes bunu tam olarak kavrayamıyor. İşte bu yüzden yaratıcı zihinleri davet ederek onlardan kişilere dokunan, ilham veren ve onları eğiten teknoloji hikayeleri anlatmalarını istiyoruz. Mükemmel hikayeler anlatan yüksek kaliteli kısa sinemalarıyla film yerküresine adım atmış birçok yeni sinema yapımcısı var ve bu yetenekli kimselere teknoloji yerküresinde çalışan milletlerarası bir kitleye ulaşma imkanı sunuyoruz,” dedi.

Finalistler 6-8 Nisan 2020 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek dünyaca ünlü siber güvenlik konferansı Güvenlik Analistleri Doruğu’nda de gösterilecek. Bu milletlerarası aktifliğe önde gelen zararlı yazılım araştırmacıları, küresel emniyet teşkilatları ve finansal hizmetler, teknoloji, sıhhat, üniversite ve kamu dallarından üst seviye başkanlar katılacak.

Fiyatsız müracaatlar 20 Şubat 2020 tarihine kadar kabul edilecek. Kısa ve öz hikayeler anlatabilenler ise en çokça beş saniyelik bir teknoloji hikayesi çekip YouTube’da #tuff5sec etiketiyle paylaşarak “The Five-Second-Challenge” yarışına katılabilecek. En yeterli hikayeler 500 dolara ulaşan armağanlar kazanacak. Müracaatla ilgili ayrıntılı malumatları şenliğin web sitesinde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle