Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft’un Yeni Tasarladığı Simgeler Göründü

Microsoft’un Yeni Tasarladığı Simgeler Göründü

Microsoft, dünkü bir Medium yazısında yeni simgelerinin dizaynıyla ilgili haberler verdi. Firma bu sefer yalnızca yeni Office simgelerini göstermekle yetinmedi, bir yeni simge de gösterdi.

Yukarıdaki fotoğrafta göreceğiniz simgelerden kimilerini daha evvel görmüş, kimilerini görmemiştik. Simgeler arasında Not Defteri ve Paint’in yeni simgelerini görebiliyoruz. Simgelerin günümüze daha uygun ayak uydurduğu, Mobil Done pratiğinin renklendiği gözleniyor. Microsoft, yekunda 100’den çokça simgeyi yine tasarladığını söylüyor.

Simgeler arasında farklı renklerden oluşan bir Windows logosu bile bölge alıyor. Jon Friedman, blog gönderisinde 10 eserden bir simge teması alıp, bunu 100’e çıkarmanın “hem korkutucu hem de heyecan verici” olduğunu söylüyor.

Yeni simgeler, Microsoft’un yeni tasarım lisanı Fluent Design’ı temel alıyor. Bu simgelerin farklı cihaz tiplerinde ve ekran boyutlarında kullanılması planlanıyor. Lakin Microsoft, simgeleri ne vakit kullanacağını şimdi söylemiyor. Simgelerin devir içinde tek tek değiştirilmesi noktasına tek bir güncellemeyle değiştirilmesi sanırız bizler için daha tercih edilir olacaktır.

Yorum Ekle