Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft’tan “E-posta Fırtınasına” Tedbir

Microsoft’tan “E-posta Fırtınasına” Tedbir

Eposta tatbikini kullanırken ezbere “Tümüne Yanıtla” düğmesine basanların vakit zaamn oluşturduğu geniş çaplı sorun, ahir Microsoft’u harekete geçirdi.

Eposta fırtınası“, “eposta kıyameti” olarak da bilinen zincirleme reaksiyon, geniş bir eposta listesine dağıtılan epostalara verilen karşılıkların üyelere gitmesine yol açıyor. Bunun nedeni, epostayı okuyan kişinin “Gönderene yanıtla” konumuna, kulağa daha şişkin ve tatmin edici gelen “Tümüne yanıtla” düğmesine basması.

Eposta fırtınası oluştuğunda bildiriye karşılık vermeye çalışanlar, farkında olmadan bir DDoS (dağıtılmış hizmeti engelleme) saldırısı düzenliyorlar ve büyük ölçülerde eposta göndermeye çalışarak eposta sunucularını yavaşlatabiliyor yahut çökertebiliyorlar.

Microsoft’un yeni “Tümüne Karşılıkla Fırtınası Müdafaası” 2020’nin üçüncü çeyreğinde Exchange Online’a gelecek ve bu çeşit bir fırtınanın başladığını algılamaya çalışacak. Sorun algılanması halinde mevzu başlığına yanıt vermesi engellenecek. Bu süreksiz ket, birkaç saat beğenilen olabilecek. Bu vadenin herkesin içerisindeki yanıt verme ve fırtına çıkarma tutkusunu dindireceği düşünülüyor.

Daha çokça malumat için Microsoft’un 365 yol haritasına göz atabilirsiniz.

Yorum Ekle