Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft, “Eski Gözdesini” Diriltti!

Microsoft, “Eski Gözdesini” Diriltti!

Microsoft, birkaç gün evvel not alma programı OneNote 2016‘ya koyu mod işlevi eklemiş, böylelikle bir vadedir güncellenmeyen uygulamayı diriltmişti. Firma, daha evvelki bir açıklamasında bu uygulamayı artık güncellemeyeceğini söylemiş, bunun bölgesine Windows 10 için yayınlayacağı bağımsız OneNote pratiğine odaklanacağını söylemişti.

Lakin firma, fikrini biraz değiştirmiş üzere görünüyor. OneNote eser yöneticisi Ben Hodes, bir Microsoft Ignite oturumunda yaptığı duyuru ile kadrosunun tüm asrî kodu eski 2016 kod tabanıyla birleştirdiğini söyledi. Bu, 2016’nın masaüstü programının koyu modla birlikte yeni işlevler alacağı mealine geliyor.

The Verge’e nazaran tatbike eklenecek işlevler arasında Microsoft Teams içerisindeki @mentions (bahsetme), arama bütünleşmesi, Tasks ve To Do bütünleşmesi ve birtakım kolaylığı işlevleri var. Bu yeniliklerin 2020’nin birinci yarısında OneNote 2016’ya eklenmesi planlanıyor.

Bunların yanı sıra Microsoft, OneNote’un Fluid Framework planlarının bir modülü olduğunu duyurdu. Fluid Framework, birden çokça biçimde belgeyi bir kerede oluşturmanıza müsaade veriyor. Microsoft, Fluid destekli OneNote’un ön izleme sürümünü 2020’de yayınlama kelamı veriyor.

Windows 10’un OneNote pratiğine ne olacağı ise zahir değil. Microsoft Eser Yöneticisi Mike Tholfsen, Twitter’da “münferit bir Windows 10 ve masaüstü pratiği olacak” demişti. Bununla birlikte firma, 2016 sürümüne daha çok odaklanacak üzere görünüyor.

Son olarak OneNote 2016’nın destek vadesi, kullanıcılardan gelen istek sonucunda 2025’e kadar uzatıldı.

Yorum Ekle