Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft Defender’a “Dış Müdahale Koruması” Eklendi

Microsoft Defender’a “Dış Müdahale Koruması” Eklendi

Microsoft, antivirüs yazılımı Defender için “Tamper Protection” (dış müdahale koruması) işlevini tasarrufa sunduğunu duyurdu. Yeni işlev, zararlıların ve gayri üçüncü parti pratiklerin Defender’ı kullanıcı fark etmeden kapatmasına handikap olarak çalışıyor.

Firmanın blog gönderisine nazaran Tamper Protection, zararlı pratiklerin gerçek vakitli himayeyi, davranış izlemeyi, virüs ve risk müdafaasını, Defender’ın antivirüs bileşenlerini ve bulut tabanlı müdafaa bileşenlerini kapatmasını engelleyecek ve güncellemelerin durdurulmasının önüne geçecek. Microsoft, Tamper Protection’ın temel olarak Defender’ı “kilitlediğini” ve güvenlik ayarlarının üçüncü parti pratikler tarafından değiştirilmesine olduğunu söylüyor.

Bu tedbirler sayesinde üçüncü parti pratikler, Defender’ın ayarlarını PowerShell kodlarıyla, küme prensiplerini değiştirerek yahut kayıt defteri üzerinden değiştiremiyorlar.

Windows 10 ile birlikte gelen fiyatsız Defender, yeni Tamper Protection işlevini kazanırken Defender Advanced Threat Protection’ın (ATP) ticari sürümüne de sahip olacak. Aralık 2018’de Insider’lar tarafından test edilmeye başlanan Tamper Protection, tüm Defender kullanıcılarına dağıtılmaya başlanmış durumda.

Yorum Ekle