Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft, Cortana’yı Sonlandırıyor mu?

Microsoft, Cortana’yı Sonlandırıyor mu?

Microsoft’un büyük umutlarla başlattığı dijital asistan servisi Cortana, şirketin beklediği ilgiyi o kadar karşılamamış olacak ki, Microsoft bu hususta geri adımlar atmaya başladı.  Bir yandan dijital asistanı için yatırım ve çalışmalarını sürdüren Microsoft’un, sair yandan ise Cortana’nın aktif yerini daraltmayı düşündüğü söyleniyor.

Windows Central muharrirlerinden Zac Bowden’ın resmi twitter hesabından yaptığı açıklamaya nazaran, Microsoft önümüzdeki birkaç ay içinde ’deki Microsoft Launcher’dan Cortana’yı kaldıracak. “Bu doğruysa, berbat bir haber!” biçiminde bu mevzu hakkındaki tahlilini da lisana getiren Bowden’a hususla ilgili takipçileri de tefsirleriyle eşlik etmiş. Takipçlerin bir kısmı Cortana’nın daha âlâ formda geri döneceğini söylerken, öbür bir kısmı ise, Microsoft’un yakında Cortana’nın fişini çekeceğini ve öldüreceğini düşünüyor.

I’m hearing that Microsoft is going to pull Cortana from the Microsoft Launcher on Android in the next couple of months. That sucks, if true. But with Cortana pivoting to being more about productivity, I’m honestly not surprised.

— Zac Bowden (@zacbowden) November 5, 2019

Bunlardan hangisi gerçekleşir şimdiden kestirmesi güç. Fakat Microsoft, her ne kadar Cortana’yı Android platformunda Microsoft Launcher’dan kaldırsa da, yeniden Android platformunda halihazırda münferit bir Cortana pratiğini da kullanıcılara sunduğunu belirtelim.

Yorum Ekle