Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft, Bu İşlevleri Muhtemelen Kırpacak

Microsoft, Bu İşlevleri Muhtemelen Kırpacak

Microsoft, her büyük güncellemeyle Windows 10’a yeni işlevler eklerken, az kullanıldığını düşündüğü işlevleri acımadan kaldırabiliyor. Microsoft’un güncellenen listesi, durumu tehlikede olan işlevleri ortaya çıkardı.

Artık geliştirilmeyen pratiklerden en çok dikkat çekeni, My People pratiği (People / Kimseler olarak da biliniyor). Vazife çubuğunun sağında bulunan bu tatbik, farklı hesaplardaki insanlarınızı listeliyor ve bu insanlara eposta, yahut Skype üzerinden ulaşmanızı sağlıyor. Kulağa pratik bir işlev üzere gelse de, işlevi neredeyse kimsenin kullanmadığı biliniyor. Bu nedenle Microsoft, işlevin artık geliştirilmediğini ve “gelecekteki bir güncellemeyle kaldırılabileceğini” söylüyor.

Kimseler pratiğini kullananlar bir anda artmaz ise, pratik muhtemelen tarihe karışacak. Firma daha evvel Paint üzere tatbikleri kaldırmaktan vazgeçmişti, lakin Paint’in sadık bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Firmanın tanınan olmayan pratik ve işlev listesi hayli uzun. Listede ismini muhtemelen hiç duymadığınız şeyler bölge alıyor gelgelelim birkaç tane kıymetli işlev de var. Bunlar arasında Windows To Go, Print 3D (yerine 3D Builder öneriliyor), OneSync, Kırpma Aracı (yerine geçen Snip & Sketch, birebir işlevi görüyor) var.

Yorum Ekle