Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Micro Focus Türkiye Doruğu Gerçekleşti

Micro Focus Türkiye Doruğu Gerçekleşti

Geniş bir coğrafyadaki 50 memlekette, 40 binin üzerinde kurumsal müşteri ve 18 bini aşkın çalışana sahip kurumsal yazılım devi Micro Focus, 2017 yılında Hewlett Packard Enterprise (HPE) yazılım iş ünitesiyle gerçekleştirdiği birleşmenin akabinde Türkiye’deki birinci büyük aktifliğini düzenledi.The Bosphorus Istanbul Swissôtel’de gerçekleşen Micro Focus Türkiye Tepesi’ne EMEA Yöneticisi Jorge Dinares’in yanı sıra Üretimden Perakendeye, Finanstan Telekom’a kadar farklı bölümlerden 450’nin üzerinde profesyonel isim katıldı.

Micro Focus Türkiye Yunanistan Umumi Yöneticisi Deniz Kırca aktifliğe ait yaptığı değerlendirmede, Türkiye pazarının inovasyon ve Ar-Ge odaklı gelişimiyle hem bölgesel hem de global ölçekte dikkat çektiğini belirterek, “Micro Focus olarak Bilişim 500 listesinde ‘3 Yaşından Küçük Genç Şirketler’ kategorisinde başkan olduk. Yalnızca bu kategori liderliği bile, aslında Türkiye’nin dijitale, inovasyona ve yenilikçi teknolojilere ne kadar açık olduğunu gösteriyor. Micro Focus ardında büyük bir deneyim barındırıyor ve bu sayede sunduğumuz tahliller iş yerküresinde ağır ilgi görüyor. Dijitalleşme konusunu uzun ve kuvvet gerektiren bir maraton olarak görmek gerekir. Tam da bu noktada, şirketlerin bu vizyon çerçevesinde stratejilerini belirlemelerine ve daha sağlıklı bir dijital dönüşüm yolculuğuna çıkarak hem bölgesel hem global pazarlarda büyümelerine uçtan uca tahlillerimizle destek oluyoruz. DevOps, IT operasyonları, bulut, güvenlik, malumat idaresi ve Linux/Açık Menşe üzere pek çok meydana dokunan geniş bir tahlil ağı ile büyüme amaçlarına ulaşmaları için kurumların yanında yer alıyoruz” dedi.

Micro Focus gençlerin yanında…

Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecinde nitelikli insan aslının ehemmiyetine inanan Micro Focus, bu maksatla Türkiye Tepesi

Micro Focus Türkiye Yunanistan Umumî Yöneticisi Deniz Kırca aktifliğin açılışında yaptığı konuşmada Robotik Kulübü’nün çalışmalarına dikkat çekerek, “Lise, bence mektep çağındaki en kıymetli devir. Bireye dönüşüyorsunuz. Bugünkü evlatlar kendilerini geliştiriyorlar, bilime adıyorlar. Bu evlatlar hepimizin evlatları… Kadıköy Anadolu Lisesi Robotik Kulübü’ndeki evlatların çok hoş hayalleri var ve onları paylaşmak istiyoruz. Zira şuna inanıyoruz; bu devletin gençlerinin hayalleri ne kadar büyük olursa bu memleketin geleceği de o kadar parlak olur” dedi.

Micro Focus Türkiye pazarına değer veriyor

İş yerküresinin dijital dönüşümünü daha geniş ve derinlemesine bir portföyle desteklemek hedefiyle 2017 yılında Hewlett Packard Enterprise (HPE) yazılım iş ünitesiyle birleşerek konumunu güçlendiren Micro Focus, bugün yıllık cirosu 4 milyar dolara ulaşan global bir yazılım şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Şirket, hibrit bulut altyapılara yönelik teknoloji yatırımlarıyla Türkiye’den de küresel muvaffakiyet hikayeleri çıkarmak gayesiyle kararlılıkla çalışıyor.

Geçtiğimiz aylarda Küresel Yöneticisi Stephen Murdoch’un Türkiye’yi şahsen ziyaret ederek, müşteri odaklı yaklaşımı ile şirket stratejisini devletimizdeki iş ortaklarıyla birinci ağızdan paylaşması da şirketin Türkiye pazarına verdiği büyük kıymeti gösteriyor.

Micro Focus ‘Bilişim 500’ listesine kategori liderliğiyle girdi

Müşteri odaklı yenilik stratejisiyle yerkürenin en büyük birinci 10 yazılım şirketinden biri olarak faaliyet gösteren Micro Focus, bu yıl 20. sefer Türkiye’nin bilişim meydanında en büyük şirketlerini belirleyen Bilişim 500 listesinde 93. sırada yan aldı. Micro Focus ayrıyeten ‘3 Yaşından Küçük Genç Şirketler’ kategorisinde önder olarak konumlandı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.