Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskenden Çalışmanın Verimli ve Inançlı Yoluna Yeni Özellikler Geldi

Meskenden Çalışmanın Verimli ve Inançlı Yoluna Yeni Özellikler Geldi

Bu hafta üçüncü yılını kutlayan Teams’in ekip çalışması için kıymetini ve yararını her ölçekten binlerce şirket keşfetmeye devam ediyor. Bugün Fortune listesindeki en büyük 100 şirketin 93’ü ve yerkürenin dört bir yanındaki 44 milyon çalışan günlük iş operasyonlarında bu programdan faydalanıyor. Teams kullanan 14 şirketin çalışan sayısı 100 binden çokça. Bunlar arasında Ernst & Young, SAP, and Continental AG ve 440 binden ziyade çalışanı bulunan Accenture da konum alıyor.

Skype entegrasyonuyla günümüzün dijital iş platformları arasında öne çıkan Microsoft Teams, fizikî sonları kaldırıyor. Ekiplerin her noktadan kesintisiz, verimli ve inançlı çalışmasını sağlıyor. Microsoft, münhasıran teknoloji desteğinden mahrum olan çalışanlara ve sıhhat kesimi bilirkişilerine daha çokça yardımcı olmak için, Teams’e 3. yılında yeni özellikler ekledi:

  • Gerçek devirli gürültü kesme özelliği, klavye tuşları ya da dışarıdan gelen sesler üzere rahatsız edici art plan gürültüsünü en aza indirerek söylenenlerin rahatça duyulabilmesini sağlıyor.
  • Büyük çaplı manzaralı içtimalarda laf almak çok kolaylaştı. Teams artık, medyada el kaldırma hareketlerini algılıyor ve kelam isteyen çalışanlar kendilerini daha rahat söz edebiliyor.
  • Yeni diğer bir özellik olan Teams Rezervasyonlar ile tabip muayenelerinin zamanlamasını yapmak, randevu ayarlamak kolaylaşıyor.
  • Teams, devam eden görüşmelerin daha verimli geçmesi için munfasıl bir pencerede sohbet etmeye de imkan tanıyor. ,
  • Çevrimdışı ve düşük bant genişliği desteği sayesinde Teams, internet kontağı olmasa bile sohbet bildirilerinin okunmasına ve yanıtlanmasına imkân veriyor.
  • RealWear isimli akıllı başlığı kullanan endüstriyel saha çalışanları, Teams entegrasyonunun sesli komutla sağladığı “eller serbest” özelliği sayesinde hiçbir cihaza dokunmadan, sorguladıkları haberlere erişebiliyor ve gayrı bilirkişilerle uzaktan muhabere kurabiliyor.

Microsoft Türkiye İş, Üretkenlik ve Güvenlik Tatbikleri Satış Yöneticisi Ozan Öncel, Teams tasarrufuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sunduğumuz araçlar sayesinde, işleri kesintiye uğratmadan, ekiplerin konuttan ya da uzaktan çalışmasını destekleyen birçok platform sunuyoruz. Office 365’in içinde, Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Microsoft Teams ve Yammer üzere iş verimliliğini artıran yaratıcı pratiklerimiz var. Bulut özelliği sayesinde bu pratiklere her alandan ve her cihazdan kesintisiz erişim sağlanabiliyor. Office 365 içinde ekip çalışması merkezi olarak sunulan platform Microsoft Teams kullanan herkesle sesli ve manzaralı web konferansı ayarlamak mümkün. Teams’de zamanlama idaresi, içtima notu alma, ekran paylaşımı, içtima medya kaydı ve anlık iletileşme üzere özellikler de bulunuyor. Büyük içtimalar, web seminerleri, şirket genelindeki etkinlikler ve sunumlar üzere tüm içtimaları canlı olarak gerçekleştirilebiliyor. Şirket içi ya da dışında 10.000 kişi Microsoft Teams’de gerçekleştirdiğiniz canlı içtimalara katılabiliyor. Eğitim meydanında, mektepliler, hocalar ve işçinin tümü kesintisi bir biçimde birlikte çalışabiliyor, içerik oluşturup birbiriyle kaynak paylaşabiliyor. Eğitimciler, sınıfları takip edip ödevler verebiliyor, talebeler için not defterleri oluşturabiliyor.”

Windows Sanal Masaüstü ile iş bilgisayarına, pratiklere ve belgelere her alandan inançlı erişim

Microsoft Azure’da sunulan Windows Sanal Masaüstü pratiği iş bilgisayarındaki masaüstünü ve tatbikleri sanallaştırılabiliyor ve istenen cihazda bunları tasarrufa sunuyor. Kimin hangi koşullarda hangi belgelere ve pratiklere erişebileceği önden karar veriliyor. Böylelikle çalışanlar, inançlı, aktüel ve yüksek performanslı bir sanal ortamda işlerini yürütebiliyor. Ofis dışındaki kullanıcılar, bir web tarayıcısı aracılığıyla istenen evraklara ve pratiklere, iş mahallindeki bilgisayarlarının sahip olduğu özelliklere kavuşuyor.

Microsoft Türkiye Platformları ve Bulut Teknolojileri Küme Yöneticisi Cüneyt Batmaz, Windows Sanal Masaüstü ile ilgili olarak: “Kurum çalışanları uzaktan çalışmak istediklerinde, Sanal Masaüstü sayesinde, ofisteki deneyimlerinin birebirini her yanda istedikleri cihazda yaşayabiliyor. İşlerin devamı için çalışanların her kaynağa ve her belgeye erişimi olması gerekiyor lakin uzaktan bunu başarmak için her çalışana hususî cihaz verilmeli. Bu fazladan bir maliyet doğuruyor. Ayrıyeten kurum dışında çalışabilmek için cihazların inançlı olması ve iş pratiklerin yüklenmiş olması gerekiyor. Bir yandan da kurumların hassas dataları bulunuyor. Bunlara erişmek için sertifikalar ve lisanların sağlanmış olması çok değerli. Microsoft’un Windows Sanal Masaüstü eseri, büsbütün uzaktan çalışma için tasarlandı ve şu an çok ağır talep görüyor. Bir çalışana dakikalar içinde ofisteki çalışma ortamının birebirini sunabiliyorsunuz. Bu ortam, çalışanlar iş bilgisayarlarında ne kullanıyorlarsa, neye erişebiliyorlarsa her hizmeti eksiksiz içerebiliyor. Tüm masaüstü bölgesine tek bir tatbike, tek bir belgeye da müsaade vermek mümkün. Bu, hiçbir başlangıç maliyeti olmayan çok ekonomik ve esnek bir tahlil. Kaynaklara erişildiği kadar, kullanıldığı kadar ödeme yapılıyor. Windows Sanal Masaüstü ile en aktüel donanımlar ve işletim sistemi çalışanlara istendiği ölçüde sunulmuş oluyor. Tıpkı anda yüzlerce, binlerce velev milyonlarca kullanıcıya ölçeklenebilen platformda kesintisiz ve muteber bir hizmet sağlanıyor. Belgelere ve pratiklere her türlü erişim malumatı ve bunların idaresi kurumun denetiminde kalıyor” dedi.

Yorum Ekle