Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende saç nasıl boyanır? Püf noktaları neler? Dip boyası gelenler için tahlil teklifleri

Meskende saç nasıl boyanır? Püf noktaları neler? Dip boyası gelenler için tahlil teklifleri

Saçlarınızı sık sık kökten uca boyamak, saçlarınızın kırılmasına ve yıpranarak yanmasına sebep olabilir. Oluşan bu kırılmalar ve yanların uzun vadeli bir günah neden olduğunu bilmelisiniz. Pekala dip boyası gelenler ne yapmalı, ne kadar vadede dip boyası yapılmalı? Tüm bu soruların karşılığı merak ediyorsanız haberimize göz atabilirsiniz. İşte dip boyası gelenler için tahlil teklifleri…

Koronavirüs nedeniyle karantina günlüklerinde kuaförler kapandığı için saçlarınızın dip boyası gelmiş olabilir. Bu durumda istenilmeyen imgeyi ortadan kaldırmak tıpkı devranda saçlarınızın eski görünümüne kavuşması için saçlarınızı boyamak isteyebilirsiniz. Fakat hanede saç boyama süreci çok dikkat edilmesi gereken bir pratiktir. Bugün hazırladığımız metinde saç boyamanın püf noktalarından ince ayrıntılarına kadar tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Sosyal izolasyonun ne kadar süreceği ve kuaförlerin ne devir açılacağı ayan değil. Bu nedenle saç boyama süreçlerimizi hanede kendi başımıza yapmamız gerekiyor. Meskende saç nasıl boyanır, hanede saç boyarken nelere dikkat etmeliyiz, konutta saç boyamak için hangi gereçlere gereksinim var merak ediyorsanız, detaylar haberimizde.

SAÇ NASIL BOYANIR?

1-Birinci olarak boyanın yüzünüze bulaştığında rahatça çıkması için yüzünüze nemlendirici bir krem sürün. 

2-Boyanın cilde alerji yapıp yapmadığını anlamak için kulak ardınıza boyadan bir az uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Şayet rastgele bir kızarıklık ve kaşıntı olmadıysa saçlarınızı boyamanıza mani olacak bir durum yok demektir. 

3-Şayet saçlarınız kıvırcıksa saçlara boyanın daha rahat dağılması için  saçlarınızı kesinlikle düzleştirin. 

4-Boya uygulanacak saç yeni yıkanmış olmamalıdır. Saçlarınızın kirli olması boya yapma açısından daha avantajlıdır. Zira saç duru olduğunda saç köklerindeki gözenekler açık olur ve boya değdiğinde yanma ve acıya sebep olur. 

5-Kutunun içinden çıkan saç boyasını eski bir dondurma kabının içinde karıştırırsanız ile boyayı alıp sürmeniz kolaylaşır. 

6-Saçlarınıza boyayı sürdükten sonra saç uçlarınıza alimünyum folyo ile sarmalısınız. Bu boyanın saça daha kolay nüfuz etmesini sağlayacaktır. 

7-Saçlarınızı boyadıktan sonra boya kutusunda yazan devrana nazaran saçınızda bekletebilirsiniz. 

8-Boyama süreci bittikten sonra saçlarınızı müsait bir şampuanla boya saçtan külliyen çıkan kadar yıkayın. 

DİP BOYASI İÇİN TAHLIL TEKLIFLERI

Her hatun saçlarını boyattıktan sonra dip boyası konusunda epeyce problem çeker. Umumiyetle röfleli ya da saçlarının renginde büyük değişimler yapan hatunlar sık sık dip boyası yaptırma gereksinimi duyar. Lakin dip boyası sandığınız kadar iyi fiyatlı bir tatbik değildir. Sizleri dip boyası yaptırmaktan kurtaracak tıpkı devranda bütçenize ek sağlayacak tekliflerle önünüzdeyiz. Eğer boyama sürecinden bir hafta sonra saç dipleri barizleşen hatunlar arasındaysanız kesinlikle hazırladığımız bu metne göz atmalısınız. İşte dip boyası gelenler için kusursuz tahlil teklifleri:

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIN

Dip boyasının geldiğini gizlemenin en güzel yolu saçlara hacim vermektir. Dip boyasını yaptıracak hem vaktiniz hem de bütçeniz olmadığı devirlerde kurtarıcı olacak en kolay teklif saçlarınıza dalgalı ya da kıvırcık biçimler vererek âlâ bir hacim kazandırmak. tarak yardımcıyla ya da kurutma makinesiyle bu süreci kolay kolay yapabilirsiniz.

SAÇINIZA BANT TAKIN

Gün içerisinde kullandığınız saç modelleri de örneğin at kuyruğu üzere, çıkan dip boyasını daha çok açığa çıkarır. Saç diplerini saklamak için fular ya da eşarbı bant halinde yapın ve çağdaş bir hava katabilirsiniz.

KURU SAÇ BOYASI

Son yıllarda kozmetik yerküresinde dip boyası gelenler için birbirinden farklı eser bulunuyor. Lakin bunların hepsi istediğiniz etkiyi vermeyebilir. Sizlere önerebileceğiniz en hoş eser ise kuru şampuanlar olacaktır. Kuru şampuanların içerisinden saç renginize münâsib tonu bularak acil durumlarda kurtarıcı eseriniz olarak tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle