Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende kolay kahkül nasıl kesilir? Kahkül kesmenin püf noktaları neler? Kahkül nasıl kesilir?

Meskende kolay kahkül nasıl kesilir? Kahkül kesmenin püf noktaları neler? Kahkül nasıl kesilir?

Yüze dolgunluk veren farklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak kahkül son hengamda yeniden trend oldu. Oyuncu Aslı Enver’in ışık tuttuğu kahkül meskende kendi ellerinizle de yapabilirsiniz. Kahküllü saçlara biçim vermek göründüğü kadar güçlükle değildir. Birkaç yolla kahküllü saçlarınızın hacmini koruyabilirsiniz. Pekala nasıl olacak? İşte kahkül konusunda tüm detaylar haberimizde…

Kahküllü saç modelleri umumi olarak her yüz tipine yakışmayan bir saç modeli olarak bilinsede aslında hakikat bir biçimde kesim yapıldığında epey beğenilen bir görünüm kazanmasına neden olacak. Kahkül kestirmek isteyen bayanların en büyük çekincesi kahkülere istedikleri formları veremeyecek olmalarıdır. Aslında kahkül şekillendirmek bilindiği kadar çetin bir değildir. Kimi püf noktalar ile kahküllerinize istediğiniz formları verebilir ve onlara hacim kazandırabilirsiniz.Eğer saçlarınızı kendiniz kesmek istiyorsanız biraz el becerisi, ince bir tarak ve makas işinizi görebilir. Öncelikle saçlarınız ve pak olmalıdır. Eşit bir formda kesim yapmak için saçınızın kuru olması değerlidir. Gelin birlikte konutta kahkül kesmenin püf noktalarını inceleyelim:

İşte kahküllere hal vermek ve hacimli göstermek için bilmeniz gereken en yalın formül:

 Öncelikle saçlarınızı tarayın. Alnınızın üst kısmından başlayarak ve saçlarınızın ön tarafında tarak ile çizgi çizerek saçınızı eşit bir formda ayırın. Ön kısımda ayırmış olduğunuz saçları elinizle yukarıya hakikat kıvırın. Kıvırmış olduğunuz saçları uçlarından kesmeye başlayın. İstediğiniz boya kadar uçlarından kesebilirsiniz. Kahküllere hal vermeden evvel saçınızı fön suyu ile ya da sıradan su ile hafifçe ıslatabilirsiniz

HACİM KAZANDIRMANIN YOLLARI:

Kahküllerinizi hacim kazandırmak için bir diş fırçası ve saç şampuanına gereksiniminiz olacak. Öncelikle kuru saç şampuanını uzaktan diş fırçasının üstüne sıkın ve bu diş fırçası ile saç diplerinizden başlayarak kahküllerinizi tarayın. Saçlarınızın şampuanı emmesi için bekleyin ve akabinde uçlarınız ile kahküllerizi dağıtın.

KAHKÜL KESMEDEN EVVEL BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçlarınızda değişiklik yapmak için kahkül kestirmeyi düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken kimi noktalar var. Sizler için kahkül kestirmeden evvel dikkate almanız gerekenleri araştırdık.

– Kahkül kestirmeden evvel yüzünüzde nasıl göründüğünü merak ediyorsanız takma saç kullanarak deneyebilirsiniz.

– Şayet cildinizin yapısı yağlı ise alın kesiminizde sivilce yapabilir bu detaya dikkat etmelisiniz.

– Kestirdikten kısa bir mühlet sonra aralarda uzayan saçlarınızı tekrar kestirmeniz gerekebilir.

– Saçlarınızı hengam zaman toplamak durumunda kalabilirsiniz. Mesela spor yaparken… Bu usul vakitlerde dondurucu sprey kullanmak saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir.

– Kalp biçiminde yüz hatlarına sahipseniz kahkülleriniz dolgun olmalıdır. 

– Şayet kare formunda bir yüzünüz varsa kahküllerinizin uzunluğu kaş hizasında olmalıdır.

– Kahkül saç kısmı, fotoğraflarda yüzünüzün kilolu çıkmasına neden olabilir. Bu sebeple yüzünüzü zayıf göstermek için kontür pratiği yapabilirsiniz.

Yorum Ekle